Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

dorum

#210
@tonica
e vorba de SEBES-TURDA aici... :)
doar ca sunt mici similitudini cu lugoj-Deva

citatele le-am scos de aici (pt cine are rabdare sa citeasca zeci de pagini):

http://www.cnadnr.ro/proiect_pcd.php?id=606

mitsu

Apropo de Ionut, ar trebui schimbat si numele threadului din Ax* in A10, ca numarul se stie deja, nu?

bogdymol

^ Nu a fost nici un anunt oficial legat de numerotarea autostrazii.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

mitsu

Ba da, "dincolo" postase cineva un raspuns oficial de la CNADNR cu numele autostrazii: A10 Sebes - Turda (plus A12 Pitesti - Craiova, A7 Ploiesti - Buzau - Suceava)

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

dr4qul4

A5 este ploiesti albita

probabil A7 este doar focsani -suceava

A8 - probabil tg mures -iasi (care initial era a6)

A9 -?
A10 -  Sebes Turda
A11- ?
A12 Pitesti - Craiova?  imi vine greu sa cred, deaorece nu stiu care ar putea fi A9 sau A11.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

iuli

Nu cred ca neaparat numaratoarea reflecta ordinea construirii ci poate ca respecta ideea de numaratoare a DN, DJ. A10 poate vine din faptul ca e o ramura a A1.  :2c:
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Ionut

Hai sa vedem indicatoarele si dupa aia punem si indicativul. :) Nici nu s-au semnat contractele macar... chiar daca acum cei de la CNADNR zic ca va fi A10, permiteti-mi sa nu-i cred pe cuvant. Nu de alta, insa mai dureaza vreo 2 ani minim pana vedem ceva deschis pe-aici. Nu zic bine?



dorum

#220
Tare interesant...CNADNR, in ultima lamurire/clarificare (nr.9) publicata azi, sustine ca termenul de depunere a ofertelor a ramas 01.10...

NGC

Pe e-licitatie apare in erata 43454/21.09.2013 data de 08.10.2013 ca termen limita pentru depunerea ofertelor.

tigrel58

Nou termen de deschidere a ofertelor: 16.10.2013, ora 10. Sursa www.e-licitatie.ro, anunt de participare 145100, erata publicata 30 septembrie ora 22,58.
Am o senzatie de deja-vu. 

phb2

Quote from: tigrel58 on October 03, 2013, 09:05:23 AM
Nou termen de deschidere a ofertelor: 16.10.2013, ora 10. Sursa www.e-licitatie.ro, anunt de participare 145100, erata publicata 30 septembrie ora 22,58.
Am o senzatie de deja-vu.

Pas seulement, hélas, une sensation de déjà vu. Tous ces reports successifs créent également une sensation de malaise sur la précision du cahier des charges, sur toutes les questions techniques non clarifiées qui semblent exister. Tous les points obscurs ou sujets à différence d'interprétation risquent de créer des difficultés et des conflits entre CNADNR et adjudicataires lors de la construction avec toutes les conséquences que nous connaissons ( voir cas A1, lot 3 ) . A l'opposé, les questions posées démontrent le soin avec lequel les participants étudient le projet ; cet aspect là est rassurant ; il est préférable de retarder l'adjudication de 2 mois que le chantier de 2 ans lors de l'exécution.

ciprebbe

#224
de pe SEAP citire :

QuoteVI.3.4)   Date care urmeaza sa fie corectate in anuntul original
Locul datelor ce urmeaza sa fie modificate:   In loc de:   A se citi:
IV.3.3) Conditii de obtinere a caietului de sarcini si a documentatiei suplimentare (cu exceptia unui SAD). Termenul limita pentru depunerea cererilor de documente sau pentru acces la documente.   29.10.2013 15:59
IV.3.4) Termen limita pentru primirea ofertelor sau a cererilor de participare.      29.10.2013 16:00
IV.3.8 ) Conditii de deschidere a ofertelor:      30.10.2013 10:00

Deja e cu cantec!!!
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe