News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 26 Guests are viewing this topic.

neobluenet

Quote from: Ionut on February 28, 2020, 02:19:45 PM
Au pus lansatorul pe pozitie.
Lansatorul este pus asa de cateva luni, mai exact de cand s-au mutat cu fabricarea grinzilor langa nod. Probabil nu aveau unde sa il puna si au zis ca acolo ar fi un loc bun. Oare pilele deja betonate cand vor fi finalizate? Ii asteapta (mult si bine) pe Baxcom sa termine la nodul de la Alba Nord? Cu stersul grafittiului clar ca nu au de ce sa se streseze pentru ca daca l-ar curata acuma, pana termina ei mai apare de vreo 10 ori.

Europiu

Mie ce îmi place e că, deși pilele fotografiate de rocklee nu sunt gata, au fost deja "integrate" în peisajul urban. Ar trebui chemați grafittișii la ce mai e de făcut.
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

Granata06

De acord ca pizzarotti este plina de pacate, insa sa nu uitam faptul ca au o gramada de lucrari nefacturate (zeci de milioane de lei). Imi este greu sa cred ca 100 % din lucrarile nefacturate sunt neconforme....

alinuttt

#17073
Nici cu bretelele scurte nu scurte nu avem cum sa circulăm anul ăsta, că nodul Alba Iulia nord nu are cum să fie gata anul ăsta. Bine, la stilul Pizzarotti eu am zis și repet că am mari dubii și pentru 2021 la nodul Alba Nord.

luc

Nimeni nu a zis de Alba Iulia Nord (bine nimeni de aici de pe forum, că pentru politicieni e deschisă toată A10 de mult timp...). Daca se vrea se poate deschide, final de 2020, până la Alba Iulia Sud. Ar fi de un real folos pentru traficul Alba Iulia - Sebeș.

AlinC

#17075
ST1 - au adus mai multi oameni la gabioane in zona Oarda. Cred ca sunt 3-4 in plus :):


rocklee

multumim AlinC... :D

:o...Ce se intampla cu gardul acela care sta in drum.... ???

alinuttt

Păi la Alba Iulia sud au probleme cu groapa de gunoi. Anul ăsta nu vedem asfalt pe amplasamentul actualei gropi.

voicul

Daca se vrea, vedem. Acolo e o groapa (mica) de gunoi. In 2 luni e mutata toata.

paullie

Nu vi se pare ca teava aceea mare este cam prea sus?

dorum

stiti bine ca nu sunt deloc fan UMB... dar in 3 zile erau gata zidurile de gabioane pe distanta aia :) :)

carutasul

aici chiar nu e grabă, la viaducte aș vrea eu UMB, aici termină și în cinci  :)

horatiu.cosma

Într-adevăr, făcând o comparație între cum arată aici și cum era forfota portocalie din dealul cu Lilieci de la UMB, diferența din toate punctele de vedere e ca de la cer la pământ. Norocul e că aici nu e mult de lucru, dar chiar și așa, în stilul Pizzarotti o să ajungă sus cu umplutura prin toamnă.

carutasul

dacă cei cinci de aici nu sunt aceiași cu cei cinci de la armăturile de la sebeș e ok, timming-ul e bun  :)

AlinC

ST1, nodul rutier Alba Iulia Nord: