News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 21 Guests are viewing this topic.

gdaniel

Sper ca materialul excavat de acolo sa umple cat mai rapid terasamentul lipsa intre pasajele din Oarda..

ddfab

^ cred ca in acest moment ai asteptari cam mari... :D trebuie sa mai ai rabdare...

carutasul


alexV

poze de ieri
Nod Sebes – bretea 5


Alba Nord, relocare DN1



Nod Alba Iulia Nord




Nod Sebes – bretea 1



Debleul din zona giratoriului Lancram



alexV

Proaspatul deschis pod langa Lancram


Pe la km 5


Podul Mures  :lol:


Pe la km 7


km 13


Pozele sunt de la DRDP Cluj. Progres fizic inregistrat ieri: 78.6 %. Pe o vreme excelenta, Pizzarotti lucreaza in doru lelii.
La gunoiştea de la Alba Sud nu e nimic nou in teren? Zice lumea ca au depasit impasul birocratic, de mai bine de-o luna.

Daniel_I

#16295
Foreza din nodul Sebes langa raul cu acelasi nume nu au vazut-o? Era acolo azi dimineata. Am mai observat ca Pizzaroti au observat ca vine iarna si incearca sa mai pregateasca terasamentul pentru inca cativa Km de asfalt. Nu multi..
On The Road

florin74

Ca tot veni vorba, se vede ceva și la Aktor? Ca și ei trebuie sa protejeze terasamentele, unde au lucrat anul asta.

gsimon

Exact asta am intrebat si eu cu 2-3 pagini in urma, iar un coleg de forum mi-a raspuns: "Avand in vedere ca nu prea au bani de motorina...."
:)...

TibiV

Sa avem rabdare, nu cred ca ne lasa AlinC multa vreme in ceata....
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

ovicor

Bietul AlinC, doar daca se apuca el de construit!

Teo

Au fost foarte eficienti pana acum la noua supratraversare de lângă LukOil Lancrăm. Vechiul drum nu mai exista, parca e arat. Sunt multe excavatoare acum acolo.

ciprebbe

Quote from: TibiV on November 07, 2019, 02:55:19 PM
Sa avem rabdare, nu cred ca ne lasa AlinC multa vreme in ceata....
Am trecut eu ieri dimineata pe acolo, nici o sansa sa poti filma ceva de dimineata.
La macaronari, in zona Lukoil, au ecologizat zona giratiei si jos pare pregatit pentru balast (unde era campul cu maci).
Chiar daca e vreme calda, inca, umiditatea nu prea mai permite mare lucru la terasamente.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

StefanCelMare

Eficiența Pizzarotti e ca glumele cu radio Erevan.
Erau foarte eficienți, doar că lotul lor nu se lega la niciun alt drum.


horatiu.cosma

Beneficiar incompetent (a expropriat cu picioarele, fara sa se gandeasca ce inseamna sa ai un santier de autostrada la 10 metri de casa), constructor incompetent (unul competent era gata acolo de mult si nu mai era niciun deranj acum) si instanta incompetenta (cum sa pui fonoabsorbantele proiectate sus pe autostrada acum, cand autostrada abia iese din pamant?). Inca un blocaj creat de incompetenta pe care nu vad cum poate constructorul sa il rezolve. Probabil peste 1 an o sa gaseasca cnair (la 6 ani de la primele exproprieri) o solutie sa exproprieze de tot Lancrajenii, fiindca asta e singura solutie definitiva.