News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 21 Guests are viewing this topic.

AlinC

Au fost cei de la noi, dar nu stiu ce au facut cu ea sau daca au mai filmat pentru ca nu a mers site-ul aproape toata ziua.

Ionut

Mare stire mare. S-a deschis un pasaj peste autostrada la care se "lucreaza" de vreo 3 ani. Sau mai bine de 3 ani ca deja am pierdut șirul. Vai mama noastra.

tonică

mama ce a mai ratat cucul, la mustata! Veo special isi pastrase pegasul, doar, doar se pozeaza si aici  :lol:
Probabil ca asta a fost vestea aceea mare care cumva, prin omisiune si "neatentie" tot era anuntata ca fiind posibila deschidere a lotului 1!

Cetatean

Am trecut și eu peste el astăzi. Ok, în parametrii la traversare. M-a surprins marcajul cu galben.
Sa fie minim 3 ani, asta ca sa nu zic aproape 4.


danutzu_1069

 >:(
Sper sa nu inceapa iar, unii colegi, cu estimari in ceeace priveste finalizarea lotului 1, total sau partial!!

AlinC

ST1, video de astazi cu podul metalic:


TibiV

WOW!!!

Pizzarii ar trebui sa publice niste almanahe cu succesurile lor...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

l3x

Initial am vrut sa intreb daca vor sa sape toata groapa aia cu un singur excavator, dar pe urma am mai vazut unul (care sta degeaba) si m-am linistit :)

mmv1

Excavatorul ala nu sapa la "groapa", ci recupera niste pietris (o basculanta, poate doua...), asta se numeste "reducerea consumurilor specifice", cea mai importanta cale de reducere a costurilor, deci un nou succes managerial, marca Pizzarotti..:)

StefanCelMare

Nu vreau să cobesc, însă parcă văd că giratoriul ăla nu o să dispară până prin aprilie.
La mobilizarea actuală, șansele să dispară până dă frigul sunt minime, iar după aia, evident nu se va lucra la asta.
Și când spun aprilie, sunt chiar optimist, la ce ritm are firma asta...
:(

vladioan_bv

Cam cat % e de vina Chair pt ritmul de lucru si cat firma? Ma refer la plăți efectuate si cat nu vrea firma sa se mobilizeze?

esendy

Firma profita de incompetenta cnair de a rezolva toate problemele birocratice! E mai eficient financiar pt firma sa lucreze in acest ritm.

voicul

Din ce stiu eu termenul din contract incepe de cand CNAIR da amplasamentul santierului - AC. Tinand cont ca la AB S este o problema  ai putea zice ca e 100% vina CNAIR. Ideea e ca nici Pizzarotti nu s-a agitat si a tras de timp cat de mult posibil si inca putin (nod-ul Sebes e un exemplu). Asa au lucrat ei cam peste tot in RO.

Legat de inaugurare:
Un pas mic pentru soferi, unul penibil pentru o firma de talia constructorului.

La un moment dat o sa circulam si pe aceasta autostrada.

Gerard

Ritmul de lucru a fost mereu conditionat de bani.

Respingerea facturii din septembrie i-a buimacit rau de tot. In continuare se asteapta plata facturii refacute (vreo 16 milioane daca nu ma insel) de la CNAIR.