News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 25 Guests are viewing this topic.

ddfab

@hercule. daca te referi la postarea mea, da am vrut sa scriu tablier, dar de pe telefon, la graba, a iesit altceva... :)
si da, pot confirma ca la Alba nord se monteaza o macara. azi dimineata, era montata cam jumatate, dar a fost ceata, asa ca fara poze... :p

alecu26

Eu as merge pe un mic pariu ca totusi Putzaroti termina la anul. Procentele cresc repede in stadiul asta....asphalt...parapet....marcaje...merg repede si la foc automat.

Aktor intradevar...inca da emotii si pentru 2021. De 2020 nici cea mai mica speranta.
Drumurile noastre POATE;

StefanCelMare

La ambele cred că prin mai-iunie ne vom da seama.
Dacă nu au toate structurile sus în mai-iunie cel târziu, șansele de finalizare sunt chestionabile.
Nici cu Pizzarotti nu mi-e rușine cu Alba Nord.
Se bat cu succes la titlul de cel mai lent constructor.

AlinC

ST1, Oarda - podul peste raul Mures:


elphax

incredibil, au marit de 7 ori efectivele la pod ! in 2 zile e gata
7 muncitori + soferul ...

voicul

+1 pentru filmari.

Oare ce e dupa pot spre AB N: balast cu emulsie sau si 1 strat de asfalt?

elphax

100% e asfalt: se vede exact cand intoarce directia dronei. in plus, daca ar fi doar stabilizat si ar urca cu utilaje grele pe el l-ar "destabiliza" complet

Skynick

La finalizarea podului asta ar trebui organizate niste festivitati ca lumea. Cei 20 de oameni care l-au facut ar trebui sa aiba statuie la intrari.

GDPR

Mai au o gramada la lucru la grinzile de parapet, in ritmul asta nu termina de betonat anul asta. Iar armatura la pasajul de dupa pod rugineste de luni bune, daca nu de un an.

Dominik

Este deja de 1 an armatura pe acel pasaj  >:(
You're in Steelers Country

tonică

eu unul am blocat sonorul filmului, mi-a fost teama sa nu trezesc vecinii ascultand cum "duduie" acest santier  :lol:

perded

Astazi pe lot 2, la Oiejdea cei de la Marcu basculau intruna langa pod Oiejdea spre conductele de apa relocate. La fel pe drum era plin de camioane Marcu. Mai lucrau si spre capat cu lotul 1.
Pe lot 1 se vedea lucrari razlete la Alba Nord si la Lancram, ce am observat eu de pe european.

ddfab

si acum sa le aratam ce "ai observat tu de pe european" :p
Marcu, ieri, in zona curbei oiejdea...











ddfab

si Marcu azi, de dimineata, in aceeasi zona.












ddfab

ieri, in zona nodului Alba nord.
fierul adus pentru armarea fundatiei culeii sudice a  supratraversarii dn1, la paraul iovului



iar pe partea opusa, miscare intensa la montajul stalpilor pentru iluminatul nodului. deocamdata cabluri si partea de jos, pentru fixarea stalpilor.