News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 19 Guests are viewing this topic.

alexV

@Cristi Deme,  tablier metalic la Aktor pe cand ? la cele 3 poduri

adrian sibiu

Felicitări celor de la Deme pentru efortul maxim depus încununat cu succes ca de fiecare dată .


adrian sibiu

Alinc iti doresc însănătoșire grabnică si te astept la Sibiu in curând.

tonică

A mai trecut cineva prin zona, s-a vazut daca s-au pus deja cele 6 tabliere? Se continua cu grinzile pe breteaua dinspre Deva pe mai departe ori acestea inca nu exista pe santier?

gruiarew

Am trecut eu ieri dar n--am observat nimic în plus.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

carutasul

Mă uitam acum pe google earth, unde A10 pare foarte recent pozată ( în varianta web nu apar datele sau nu știu eu) și mă gândeam că lotul doi între aiud și Teiuș e într-un stadiu destul de bun, dacă exceptăm podul peste calea ferată. Nu știu care e situația lui, dar mă gândeam că finalizarea tronsonului ăsta ar fi un quick win ( eliberarea celor două orașe) . La podul ăsta mai e vreun impediment (în afară de constructor  :)  ) ?

bbogdan8

#16101
Si la podul peste CF trebuie lucrari de relocare a stalpilor de curent.
@later edit: plus ca mai au o tona de munca la podurile de peste Mures de la Sancrai si Radesti

trifuhoria

#16102
La devierea de la Oiejdea și la supratraversarea de la LukOil pare ca mai este necesar doar marcajul...in rest liniște și pace...




AlinC

ST1, nodul rutier Sebes complet:


AlinC

#16104
ST1, nodul rutier Sebes, supratraversarile de la bretelele 2 si 5 la A1:


Bulwyn


TibiV

AlinC,
:cheers:

Cred ca ai vrut sa spui nodul rutier Sebes filmat complet.
Era bine daca nodul rutier Sebes ar fi fost complet...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

florin74

De la Aktor ceva noutati?
Au avansat la structuri? Era vorba ca se ridica vreo 100 de grinzi in perioada asta. Plus cele metalice de la Radesti.
Plus la terasamente, ca baga Marcu la greu.


trifuhoria

Super Alin!
Și câteva poze de ieri după-masa:

ddfab

Așa din mers... La Alba nord, în zona bretelei de urcare pe sensul spre Sebeș,  mi s-a părut ca montează o macara. Posibil sa vedem ceva ridicare de tăblier metalic pe breteaua de urcare spre Sebeș. Zilele trecute a fost activitate mai intensă la structurile de susținere a bretelei și par a fi gata. Sper să nu mă înșel...