News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 37 Guests are viewing this topic.

TibiV

Ionut,
sunt banale greseli de tipar.

Corect era "cu ocazia bi-Centenarului 2118"...  O:-)

(AlinC, se mai lucreaza tipar inalt? Cu litere de plumb?...)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

pentium10

#15436
Breteaua de la Lancram de care s-a tot vorbit

Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

JohannDB

Breteaua de la Lancrăm, pentru comparație cum arăta la data de 01.07.2019....................
         La o lună și "un pic" distanță !











Powered by API/PUM imgur uploader

elion

podul Sâncrai



Podul Rădești















Granata06

Azi dimineata foreza de la podul Sancrai era langa Dj. Nu cred ca a apucat sa foreze. 3 zile de ploaie si i-au inundat.

AlinC

#15440
E prapad pe A10. Coloana e de la Aiud pana la Unirea, adica circa 8 km. Vine lumea de la Untold.

Edit. e mai mare coloana, e pana dincolo de CIC. Am primit si poze:

https://ziarulunirea.ro/foto-stirea-ta-blocaj-total-la-intrarea-in-aiud-dinspre-turda-coloane-interminabile-de-autovehicule-atat-pe-autostrada-a10-cat-si-pe-dn1-584424/

lupualb

^Doua ore si 10 minute pt 10 kilometrii !

AlinC

Daca erau terminate ST1 si ST2, inclusiv nodul rutier Sebes, nu era situatia asta pentru ca se facea pe 2 benzi conexiunea cu A1. Asa, pe langa gatuirea de la iesirea de pe autostrada, mai e si orasul Aiud, unde e prapad.

Ionut


pentium10

Rectific coada e de la Unirea pana la Podul Mures de la Alba Iulia.
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

adiarc

toata zona e o catastrofă...am uitat de Lancram ...merg numai peste deal la Alba  - Cunta,Drambar,centura AB
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

johnc4

Ieri seară am făcut cam 45 de minute de la A1-Sebeș până între podurile de la intrare în Alba-Iulia, podurile peste râul Sebeș și Mureș.
Cred că persoanele din zonă suferă din cauza traficului la fel cum răbdau cândva și cei din Sebeș de se lucra la A1 ca și centură a orașului Sebeș.

Danny550394


Daniel_I

#15448
Dramatizati prea mult. Circul pe Sebes Alba de 5 ori pe saptamana si traficul dupa orele 18.00 e relativ Ok, mai putin zilele de Vineri sau de Untold, zilele orasului. Aglomeratia e pana la orele 18.00, 19.00. Nici nu poate fi altfel cu un pod Mures unde se circula cu 15 Km/h pentru ca rosturile de dilatatie sunt praf si giratoriul DN1 spre Vintu de Jos gatuieste traficul Sebes Alba.
Nu aveam nevoie urgenta de A10 pentru a decongestiona trafiul intre Sebes si Alba (later edit: autostrada are sens dpdv economic, siguranta traficului) daca autoritatile s-ar fi ocupat cu ani in urma de problemele descrise de mine, in schimb A10  lotul 2 ajuta foarte mult la decongestionarea traficului prin Teius si Aiud care nu au centuri ocolitoare.
On The Road

zuma80

#15449
Daniel, este nevoie de acesta atostrada in principal pentru siguranta si aici ii aduc in discutie nu doar pe cei care circula pe autostrada ci si pe cei care sunt eliberati de calvarul traficului din localitati. Iar in al doilea rand dezvoltarea economica nu se poate face fara "viteza" ca doar suntem in secolul ei!
Este nevoie in aceeasi masura de autostrazi cat si de sosele de centura.
L.E. De cate ori am circulatat intre Sebes si Turda nu am oprit in Aiud ca sa-l vizitez, de ce, pentru ca "stres" pentru ca nu stii cad ajungi, daca ajungi la timp etc... Cu o autostrada ai timp sa faci o oprire si cu tenta culturala. Cine castiga? Toti...
Pentru A6!