News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 28 Guests are viewing this topic.

survola

Ar cam trebui să se apuce de ridicat grinzile din beton.
Aștept să văd cum și când fac supratraversările peste A1.


voicul

Asta ajuta doar pe Aktor. Ei mai au inca structuri neincepute.
Pe restul de loturi nu cred ca mai exista utiliate.

Teoretic reduc si costurile si timpul de munca.

survola

#15348
Si cei care deja au terminat structura rutieră ce fac?  :lol:
La o lectură rapidă văd că sunt construite mult mai multe pasaje peste autostradă decât în varianta inițială (studiul de fezabilitate).

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Granata06

Vineri dupa ora 15.00 se intorc o buna parte din oamenii care lucreaza in Cluj-Napoca + sezonul concediilor.
Luni dimineata a fost la fel pentru ca s-au intors oamenii de le Electric Castle. 
In concluzie, cum creste nivelul de trafic automat se produc ambuteiaje la intrarea in Aiud.

elphax

pai ce, au uitat ce a fost anul trecut de Untold cand abia se deschisese Aiud - Turda ? se statea cu orele in coada, eu am stat 2 ore, luni, sa ajung de pe bretea pe DN

AlinC

NU se mai lucreaza aproape nimic pe ST1. Din ce am aflat cei de APA le impun celor de la Pizzarotti sa faca o serie de gabioane la podul peste raul Mures:


TibiV

Pai si ce legatura au gabioanele de sub pod cu parapetele si asfaltul de pe pod?!...
Sau cu terasamentele de la Oarda?!....
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

bbogdan8

Oare la Oarda ce urmeaza sa umple spatiul acela gol? piloni si grinzi? sau umpluta zona cu pamant?

voicul

Un dar de la Dumnezeu asta cu gabioanele. Acum au justificare de ce nu muncesc.

Cred ca Pizzarotti ar fi gata sa invoce probleme de pe alte loturi ca sa ne faca sa intelegem viteza de 0% pe luna.

:badday:

Totusi vad panouri fonoabsorbante pe traseu.  :D

florin74

Înseamnă că Aktor cu 50 de camioane le da clasa. Chiar, ceva noutăți de la Aktor? Ce se mai aude de contractele alea care trebuia sa le aprobe Cnair?

zuma80

Deocamdata la podul peste Mures putem spune ca avem un dezastru ecologic.
Sa vina APM Alba si sa le inchida sandramaua macar sa stim si noi o treaba!
Pentru A6!

Daniel_I

#15358
@bbogdan8: Cu gabioane pe margine si umplutura. Deocamdata se lucreaza de 4 luni la fundarea gabioanelor...nu e gata.
On The Road

horatiu.cosma

La cum se mișcă Pizzarotti, eu zic că treaba de mai jos nu va fi departe de realitate.

1. 2019: Eusebio Careta către ministrul Transporturilor Cuc - "Siguree, suntem pregătiți, totul este aprovizionat, mobilizarea este corespunzătoare, anul acesta terminăm."



2. 2059: Eusebio Careta către ministrul Transporturilor X54P23 - "Siguree, suntem pregătiți, totul este aprovizionat, mobilizarea este corespunzătoare, anul acesta terminăm."