News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 32 Guests are viewing this topic.

perded


perded


yetiman

Ma tem ca basculantele din primele 3 poze nu au de a face cu A10 ci cu lucrarile de la calea ferata.

In schimb, vad ca se pregatesc sa ridice ceva grinzi la nodul Teius. Se vede ca au progresat substantial la devierea DN14B pentru pasajul A10 peste el. Se vede emulsia. Joi era doar un greder care lucra la terasament.
In schimb eu nu am vazut grinzile pentru acest pasaj. Ceva mai incolo sunt cele pentru pasajul peste calea ferata (cea de acces la depozitul de carburant, nu magistrala).
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

rocklee

#14598
apare MASTODONTUL ...DEME ... :)

AlinC

ST2, video cu macaraua senilata. O sa dureze putin pana il proceseaza youtube la HD video-ul, dar l-am pus mai repede ca am ceva treaba si nu pot intra:




voicul

Trist ce (nu) se petrece pe cele 2 loturi. Bine ca mai misca ceva si Aktor si poate asa nu se pierd fondurile UE.

AlinC

#14601
ST2, Sudul orasului Teius (dupa calea ferata) pana la Beldiu. Nu arata rau zona. Nu mai sunt asa multe balti si se vede ca au mai pus ceva umplutura pentru terasament. Parca au inceput sa mai miste ceva grecii:






dragos76

Apropos, de unde aduc umplutura pentru terasament pt ST2?

CataOT

De undeva de langa Rădești.

Ionut

Am filmat tot lotul Aktor azi. Sper sa apuc in seara/noaptea asta sa fac procesarea. De bucurie fac noapte alba! Ca a fost cu dubla ridicare azi! La Rahova si pe ST2!!!

Pana atunci... sa vedem highlights cu ridicarea...

Oijdea, A10 peste DN1


Nod Teius (partea de sud)


Nod Teius (partea de nord)


Podul peste Mures de la Radesti


DEME in pregatire la un pasaj peste A10 in apropiere de podul Sancrai


Podul peste Mures de la Sancrai


Vedem si cand vine filmarea. In noaptea asta sau maine.

Ionut

Am reusit sa termin filmarea in seara asta. Lotul 2, Aktor, azi. Enjoy!


AlinC

+1
Au inceput sa lucreze ceva grecii. Cred ca sunt sperante pentru 2021. Teoretic ar fi si pentru 2020 daca s-ar mobiliza cu mult mai bine. Foarte faina filmarea, desi eu as fi preferat-o pe viteza normal, chiar daca era de circa 25 de minute (are youtube optiune sa vezi mai lent sau mai rapid, numai ca mie imi rupe putin imaginea acum daca o dau pe 0,5). Se pare ca au inceput sa lucreze mai serios la structuri. Ar fi extraordinar sa avem ST1 si 2 terminate la finalul anului 2020.
Faci un text maine sa o preia si presa?

mihaihedes

Nu cred că termina in 2020 cam pe la mijlocul lui 2021 în varianta optimistă. Dacă începeau de anul trecut așa era altceva....macar sa termine. Bine că s-au apucat.

carutasul

Aparent lipsesc vreo două poduri :), în rest ar fi destul de avansați, la sfârșit de an progresul ar putea fi spectaculos. Sunt porțiuni lungi cu terasament aproape finalizat, în două luni pun balast și o să arate bine. Dar le trebuie de 3-4 ori mai multe camioane decât se văd în filmare ca să putem spera la vara viitoare zic eu.

dragos76

#14609
Chiar așa... în afară de două poduri, ceva zeci de podețe și de nodul de la Teiuș, e bine :) 2020 doar cu mobilizare de gen UMB.

LE: Teiuș, nu Aiud ;)