News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 21 Guests are viewing this topic.

alexV

De cate ori se intersecteaza A10 cu magistrala aia de apa?
Avem la Lancram, la giratoriul Lukoil, la Alba Nord, apoi pe lotul 2 la Oiejdea. Mai sunt? Au intrerupt mult timp apa pt relocarea aceleiasi conducte?

Daniel_I

#14506
Poze lotul 1 zona Oarda langa parcarea de scurta durata. Au adus doua echipe cu compactoare si masina de asternut asfalt si balast stabilizat.



au inceput ceva timid compactarea solului la spatiul de parcare, si au facut un depozit de pietris pentru terasamentul parcarii.

Din pacate vremea ploioasa din ultimele saptamani nu i-au lasat sa lucreze. Aseara la 21.00 un cilindru compactor lucra langa culeea Oarda. Au inaintat cu fundarea zidului de gabioane intre culeea Oarda si viaduct. Lucreaza slabut (cu un microbuz de fierari betonisti) la viaductul Oarda...
On The Road

ddfab

Astăzi a apărut o foreza Zublin,  la dealul alba nord. Probabil se vor apuca de ceva ziduri de susținere. Foreza este localizată la nivelul autostrăzii, în partea de nord, spre lotul 2. Vom vedea zilele următoare evoluția lucrurilor,  doar să-i lase vremea...

djidji1975

Vad eu bine? Montează stâlpii de înaltă tensiune pentru relocare in Nod Sebeș? Oooooo!

Ionut

Se chinuie să îi mute de ceva vreme... abia acum ai observat tu. :)

AlinC

Un stalp de inalta tensiune e deja ridicat la nodul Sebes.


Edit. am avut si drona in masina dar ploua prea tare.

TibiV

La cum suna prognoza meteo, cred ca vei scoate drona "la aer" abia de duminica sau luni incolo...  :(
Iar baietii de pe santier vor avea o noua scuza sa frece menta.
Mama proștilor este mereu gravidă... :)


tom

Dupa cum probabil ati citit si voi(se zvonea in ultimul timp, acum e oficial), Aktor Romania va avea manager nou, pe Carlo Germani. Sa vedem ce urmeaza pentru lotul 2.

AkaManah

La Sancrai, acum 2 zile, au venit aproximativ 10 camioane care au descarcat in zona Secadase. Nu pot ajunge acolo pentru ca e un noroi incredibil.

alexV


AkaManah

Am putut sa vad un singur loc. Par a fi balast pentru macarale desi, au o singura grinda finalizata si pilonii mai au nevoie de destula munca. La restul locurilor nu am ajuns.

AlinC

#14517
ST1, podul peste raul Mures:




AlinC


AlinC