News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 23 Guests are viewing this topic.

panda_no 5

Iar o sa zica lumea ca sunt rauvoitor dar Aktor nu va finaliza tronsonul asta in 3 ani de acum incolo.
Si cand ma gandesc ca mai au un tronson si din A0 ma apuca nervii.

Dominik

Cand revine Pizzarotti in santier ??
You're in Steelers Country

AlinC

Am vazut pe un cont de facebook ca ieri faceau baie in mare sefii  :) S-ar putea sa vina maine. Oricum eu stau foarte aproape de soseaua de centura a orasului. Am cam 2 km pana la autostrada. Teoretic as putea trimite drona din balcon  O:-), practic insa ar fi mai dificil pentru ca sunt prea multi copaci in jur :D :D :D

rebel

2 poze facute din cetate cu A10 .. cu un telefon..








Powered by API/PUM imgur uploader

ddfab

Quote from: Dominik on May 01, 2019, 08:33:15 PM
Cand revine Pizzarotti in santier ??

astazi, cei de la Marcu Company, erau prezenti la Alba Nord.de dimineata mai purecau pe la basculante... oricum, mult noroi in zona dupa ultimele ploi...
la actori, intre Alba si Santimbru nici o miscare, doar in curba Oiejdea se miscau ceva utilaje in zona unde conducta de apa subtraverseaza autostrada.

Daniel_I

#14450
Daca o sa termine Pizzaroti lotul in 20 20 atunci meritul e a lui Marcu Company. Alti subcontractori la fel de seriosi nu au acum. Sansa sa termine  terasamentele la nodul Sebes exista doar daca termina vara asta cei de la Marcu nodul Alba Nord si se muta la Sebes. Nu stiu insa daca contractul lor cu Pizzaroti include doar nodul Alba Nord unde lucreaza acum sau si nodul Sebes unde deocamdata doar transporta pamantul pentru terasament. Astazi de exemplu la nodul Sebes era amorteala, inca sunt in concediu.
On The Road

AlinC

ST1 viaduct Oarda si podul Mures:


lalilieci

Astazi se lucra la Alba Nord

alin_simeriaveche

Si Aktorii lucrau la granita lotului 1 cu cateva compactoare

AlinC

ST1, Alba Iulia Nord. Cred ca erau in pauza de masa pentru ca e facuta la ora 12:30 filmarea:


Tavi

Cu ce vor muta podul metalic din pozitia actuala pe viitoarele culee ale DN-ului? @Cristi Deme: Ne spui ceva?  :)

ladposta

intrebarea mea e de fapt care va fi pozitia finala a podului metalic? peste zonele acelea negre sau chiar langa devierea actuala? :-)

Daniel_I

#14457
S-a mai discutat. podul metalic va fi amplasat fix pe vechiul amplasament al DN1. Se pare ca forajele la culeele podului metalic s-au finalizat,
On The Road

Dominik

Nici urma de vreun muncitor pe filmare, erau in pauza ??
You're in Steelers Country

TibiV

Quote from: AlinC on May 03, 2019, 02:17:21 PM
Cred ca erau in pauza de masa pentru ca e facuta la ora 12:30
Ufff...Cititi mai fratilor cu atentie ceea spun oamenii din teren...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)