News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 26 Guests are viewing this topic.

Tavi

6 luni pe scenariu optimist. Horatiu, le-a luat 3 luni sa faca saracia aia de podet casetat la Iovului ...

Ionut

#14371
Eu visez la iunie 2020 pentru toti cei 17 km ai lotului 1... visez. Suntem la 64%. 36% în 14 luni nu ar fi imposibil... ținând cont și de iarna si de cheful italienilor.

Europiu

#14372
^^
Horatiu fix scenariul optimist îl avea în vedere, pe motivul invocat de tine  :lol:
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

voicul

Depinde de alegerile pe care le face Pizzarotti si cum in mai e cam greu, raman cu alegerile din octombrie/noiembrie pentru inaugurare. :D

horatiu.cosma

Cam așa arată Sinteza filmărilor pe ST 1. Pe 2019 în 3 luni jumate de semi-activitate avem vreo 80 de filmări (nu le-am trecut pe toate). Sper să termine cât mai rapid Pizzarotti să încheiem cu obsesia asta.


Europiu

^ Opinia mea: este suficient dacă în sinteză apar link-uri cu filmări  săptămânale. Că Alin pune zilnic un video chiar nu mă deranjează;  deranjul (probabil și plăcerea) e al lui și eu nu pot decât să îi mulțumesc.
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

avumit

Asa este. Plus ca ochiul din cer, pune si el presiune. Eu consider ca activitatea dronelor au adus si cele 100 de bascule pe lotul 2. Daca nu, dupa Cuci si altii de prin Bucuresti inca poate aveam promisiuni. Continua Unirea! Bine faci!

Bulwyn

Felicitari AlinC, eu nu ma supar si daca se filmeaza de 2 3 4 ori pe zi :D cui nu-i place sa nu se uite. Eu azi am intrat in sevraj ca nu a fost filmare pe A10 :))
Pacat ca nu exista si pe alte santiere un AlinC

ddfab

^^^nu fiti necajiti. cum a venit AlinC pe sebes-turda, vor veni alti pasionati si pe alte segmente, atunci cind vor fi lucrari, atat in Moldova cat si in Oltenia. doar sa fie de pozat si de filmat : :)

Europiu

^^ No bun, asta cu sevrajul e deja exagerat  :). E bine ca băieții să se știe monitorizați (cam la marginea legalității zic eu), dar, pe de altă parte, nu văd rostul să vedem chiar fiecare cărămidă pusă. În fine, chestie de gusturi, așa cum bine spui.
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

AlinC

#14380
La nodul Sebes, bretelele spre Sibiu e foarte slaba mobilizarea. I plus, nu s-a forat deloc la raul Sebes si la supratraversarea de la A1:



Edit. acum am vazut ca au mutat gardul la terenul unde erau probleme, inainte de sensul giratoriu.

AlinC

ST1, nodul rutier Sebes, progres relativ bun la terasamentele din spatele Lancramului. Nu cred ca se vede prea bine pe video, dar e destul de sus terasamentul. In apropiere de casa unde a fost organizarea de santier a lui Straco, deja e aproape de nivelul A1:


TibiV

#14382
Macar au reusit sa mute gardul ala...




Si sa nu uit...
Quote from: TibiV on April 02, 2019, 03:22:36 PM
Asta o fi rezultatul muncii forezei?...

Se pare ca am avut dreptate, deocamdata doar pe jumatate...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

bogdymol

#14383
Un clip facut de PORR despre constructia autostrazii A10:



Pe site-ul PORR sunt mai multe detalii despre acest proiect.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

AlinC

ST1, in sfarsit au reinceput suprabetonarea la podul de la Mures: