News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 39 Guests are viewing this topic.

AlinC

Stie cineva ce fac pe ST1 in partea stanga pe dealul de la Paraul Iovului? De cateva zile e activitate serioasa acolo:


TibiV

AlinC,
a plouat pe la voi in ultimele 24 de ore? Adica de la filmarea ta de ieri...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

AlinC


toma

Ce rost au decopertarile extinse din zona dealului de la Parau ? Protectie la autostrada ?

Stefan01

#13834
+1 pentru AlinC  :cheers:

Umbla vorba ca au ramas fara material pentru terasamente. Decoperteaza la deal pana cand dau de stratul de pamant necesar punerii in opera pentru terasamentele de la Sebes.

TibiV

Adica replica dintr-un film de colectie (cred ca al lui Sergiu Nicolaescu)....

"Sapa, sapa, sapa, pana dai de apa !..."
:lol:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

AlinC

Nu e prima data cand cara pamant spre Sebes din dealul de la Paraul Iovului, dar mi se pare destul de mult sa transporti circa 15 km pamantul pentru terasament.

horatiu.cosma

Păi e gratis, că e expropriat. Poate pe lângă Sebeș nu au găsit sau e mai scump.

Stefan01

^^
Adu-ti aminte ca, pe lotul 2, acum 2-3 ani Euroconstruct transporta piatra concasata dintr-o cariera aflata in apropierea orasului Zlatna. Pana pe lotul lor faceau in jur de 100 de km dus-intors. :)

rocklee

#13839
aceasta imagine de unde este ..de la paraul iovului nu vad de unde o fi... :(


alexV

La Alba Nord mai este o linie de inalta tensiune ce trebuie relocata. Din cauza ei nu cred ca au facut pilotii forati la vreo 4 pile ale viaductului.

La Alba Sud nu au mai miscat nimic acolo unde drumul de legature da in groapa de gunoi?

La nod Sebes mai e cale lunga. Suprabetonarea dureaza veacuri. Apreciez ca asti macar lucreaza, dar nu imi imaginez vreo deschidere a circulatiei pe lot 1 in 2019.

alexandruduma

#13841
Aktor, zero zero... nici nu știu dacă are rost sa filmez...

(GPS)

(GPS)

Powered by API/PUM imgur uploader

Ionut

Filmeaza daca tot ai ajuns in zona, macar avem un punct de referinta. :rant:

SeikonDS

:| cum am mai spus , Aktor daca o tine tot asa nu va termina in 2029 , si totusi ei castiga contracte .... chiar nu exista o regula sa nu poata participa la licitatie o firma care a demonstrat ca nu e capabila sa duca la capat un proiect ?

adiarc

Hai ca e perfect.....Inca...rezilierea......"nu"e oportuna.....pe langa timpul deja pierdut ( 3 ani din 2016,suficienti pt vreo 2 licitatii),mai stam 1-2 ani...apoi reziliem si mai pierdem inca 3 ani....total 8 ani.....hai ca e ok....sa vina salariile marite si bonusurile pt cea mai "performanta "companie de infrastructura "...de carute
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura