News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 33 Guests are viewing this topic.

AlinC

E pe ST2 acum. Il asteapta aproape toata presa la Paraul Iovului, dar s-ar putea sa nu dea declaratii!

horatiu.cosma

Înseamnă că au scos grecii utilajele de la naftalină. E bine  :lol:.

elphax

#13757
vizite - de asta au inceput sa si foreze repede repede pt pasajul peste A
parca vad ca vine ministrul sa spuna ca pana in iulie e nodul gata, ca sigur nu o sa observe toate firele de curent care atarna peste tot


vancouver

Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitești. Prioritate zero virgulă zero: A0 centura București. Importante: A7 Ploiești - Bacău - Pașcani - Suceava; A13 Sibiu - Brașov - Onești - Adjud; A3 Cluj - Oradea; A3 Ploiești - Brașov; A12 Pitești - Craiova; A8 Pașcani - Iași; A4 Constanța - Vama Veche. Toate NUMAI SI NUMAI cu fonduri europene. Un NU categoric oricărei forme de taxare la km pe autostrăzi.

yetiman

Lasa, ca de maine, 01.03, va fi plin de utilaje.  :excited:
Nu asa s-au laudat, ca se mobilizeaza serios din martie?  :lol:

Si cand o sa vedeti 500 de utilaje si 5000 de oameni lucrand, o sa va convingeti ca sunt gata in 20 19. In 3 luni termina tot....

Si cu asta inchei stirile SF (stintifico-fantastice) ale zilei!
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

avumit

Grecii de la Aktor au o margarina buna. Vaselina unge fiecare utilaj pisica. MT nu stie nimic. Ungerea termina autostrada... rapid .. 2019.

alin_simeriaveche

Eu am remarcat un lucru in articolul de mai sus.
Cica italienii termina in noimebrie iar Aktor in octombrie. Vai lumeee
Adica Aktor cu cel mai lung lot si cel mai putin atacat termina primii

SeikonDS

Eu chiar nu pot sa inteleg , cum poate sa spuna ca se va termina , cand se stie ca e sansa ca in 2020 sa nu termine lotul 2 , acum pe bune , cum nu a ras nimeni cand a declarat ca se termina in 2019 , ca eu unul radeam si ziceam "tare gluma"

RobertH

alin_simeriaveche Asa scrie in pdf-ul CNADNR . Am ras si eu cand am vazut.
Pizzaroti cu progres mai bun, mobilizare la ani limina fata de orice am vazut la Aktor si ei bietii termina mai tarziu cu o luna? :) Dar cine stie , poate cu ocazia Martisorului vor iesii si utilajele Aktor din pamant .

Doar pe LD3 au scris corect : 2018 estimat de constructor, trimestrul II 2019 estimat de catre beneficiar ; dar asta e exceptie. Deobicei ei pun date primite de la constructor.

AlinC



ST1, nodul rutier Sebes. Locul in care fac grinzile + decopertari dincolo de A1.

AlinC

Nodul rutier Alba Iulia Nord:


florin74

Dar nici o urma de utilaje la Aktor? Dupa ultimele declaratii, ma asteptam la ambuteiaje pe DN1, ca doar la sfarsitul lui 2019 trebuie sa termine... :bash:

horatiu.cosma

Erau în pauza de masă, aia de 168 de ore pe săptămână.

adiarc

nu-i bai...mai pierdem INCA 2-3 ani ( deja avem aproape 3  din 2016 ),pana sa reziliem.....leafa rezista orice ar fii
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura