News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 24 Guests are viewing this topic.

AlinC

Ieri am vorbit la telefon cu cineva de pe ST2. Am intrebat daca lucreaza pe undeva. Mi s-a raspuns sec: Nu! Teoretic, potrivit ultimului acord incheiat cu CNAIR, din martie Aktor ar trebui sa inceapa serios lucrarile. Teoretic...

rocklee

da ....da la spati de servici ma refeream  :)....multumesc de raspuns  :)

Daniel_I

Quote from: Ionut on February 15, 2019, 03:28:52 PM
Este un spatiu de servicii intre Lancram si Oarda.
In AM pe lotul 1 e trecut ca parcare de scurta durata si se afla mai exact la 1 Km inainte de viaductul Oarda pe directia Sebes - Turda. Nu se observa din drona pentru ca practic nu e nici macar la stadiul de decopertari.
On The Road

Europiu

^ Au mai fost mentionate spatiile acelea. Pe la 2:20-2:25 in acest video al lui Alin: http://forum.peundemerg.ro/index.php?topic=165.msg230307#msg230307
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

horatiu.cosma

Parcă se observă ceva contur pentru parcări, dar deocamdată pauză acolo. Mai au enorm de lucru la partea de structuri. Doar când mă gândesc la structura mare din nodul Sebeș peste bretele, DN1 și râul Sebeș (peste 700 de metri dacă rețin bine) cu 2 benzi pe sens unde nici nu au început să foreze coloanele mă ia cu amețeli. Au o grămadă de grinzi de produs doar pentru nod, armare, betonare. Sper să mai găsească niște echipe de fierari, că dacă se mișcă ca anul trecut, îi ajunge din urmă Aktor :)).

tom

Legat de ce a spus AlinC, pe ST2 se lucreaza, putin dar se misca. La Ciumbrud pregatesc platforma pentru piloti la Mures, si se duc grinzi la podul de la Mures in apropiere de Radesti, plus circulau ceva camioane cu materiale la iesire din Teius.

ladposta

@AlinC si restul celor (mai) bine informati poate ma lamuriti si pe mine: pe filmul din 15.02.2019 de la nodul Sebes intre minutele 2.11 si 3.00 apare o bretea care dupa poza de pe harta proiectelor pare a avea doar o banda, dar in film mi se pare ca e loc destul ptr 2 benzi.

Stie cineva cum va fi la final?

Multumiri anticipate

luc

Bretelele scurte, cele care fac legătură cu DN în sensurile giratorii, sunt cu o singura banda. Ce vedem acum e baza, care se va reduce spre partea finala, pana la lățimea standard.


dorum

ce lungime are cel mai lung tablier al podului metalic peste CF?

elion



Ionut

Dezolant. In zona limitei cu lotul 3, nu s-au mai atins de terasamentul ala de... cate luni?! Incredibil cum si-au batut joc de lotul asta. 5% progres fizic in 2018. Iar cand vad zona asta ma umplu de spume. Ani de zile pierduti. Au aici front de lucru din 2016, daca nu mai devreme.

SeikonDS

E ok termina in 2019 ... :| mda , ma doare sufletul cand vad ca mai nimica nu se misca pe lotul 2 , eu sper ca prin ceva minune e terminat la final de 2020

Europiu

@elion: chiar mi-era dor de pozele tale (si ale lui zorro, Daniel, ddfab si cine-or mai fi prin zona)! Pacat ca nu prea aveti motive sa iesiti mai des. O intrebare, totusi: nu poti folosi uploader-ul API, te rog? Ti se incarca taaaaare greu pozele...
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).