News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 43 Guests are viewing this topic.

StefanCelMare

ST2 pare întruchiparea zicalei "La omul sărac nici caii nu trag"!
Aktor nu o fi sărac, dar subcontractorii cred că sunt.
Eu când zic vești bune, mă refer la faptul că se lucrează deși aud că iar sunt probleme cu plățile către subcontractori.
Cel mai rău ar fi acolo iar să plece echipele de muncitori de pe lot.
Evident că ne-am dori o accelerare, dar pe moment și continuarea muncii se califică tot la vești bune.

ddfab

pe lot 2, finisorul este tot in repaos. sunt vreo 2 masini mici in zona, probabil la interventie, dar atat...
ce mi se pare ca nu a fost ieri, o portiune pregatita, probabil ceva bitum, care sclipeste in soare...






foto de acum 5 minute...

AlinC

#12872
Quote from: gdaniel on October 05, 2018, 10:48:38 AM
Pai daca au reusit sa puna cu lansatorul 4-5 grinzi joi (cred ca au marit ritmul dupa prima grinda) si poate restul astazi, mai ramane sa monteze DEME inca cele 2 deschideri ramase..

@AlinC: Nu stii daca lucreaza DEME sambata? Ca as da o fuga sa vad 'live' cum termina de pus ultimele grinzi.. 
Poate prind si ultima lansare la Mures daca am estimat prea optimist  :drunk:

De unde 4-5 grinzi? Au pus numai una ieri, iar astazi mai aveau pusa inca una. O sa urc imediat video.
In alta ordine de idei, Ionut avea dreptate: Au inceput sa astearna balast stabilizat dupa podul de la Sebes, spre Oarda, dar e o portiune foarte mica.  O sa pun video cu portiunea respectiva si cu nodul Sebes.
La viaductul de la Soimus si la "Dealul Liliecilor" (Astea sunt pe A1, dincolo de Deva) sunt intr-o mini-vacanta (probabil o sa pun video dupa masa).

Edit: i-am trimis cateva poze lui rocklee cu A1. Daca are timp poate le pune el mai repede alea.

AlinC

Grinda de astazi de la podul Mures, pe ST1:


laszlo.robert

Hai că o aveau urcată și pe a treia ,se pregăteau să o mute .La ora asta e deja la locul ei.

AlinC

#12875
^
Se poate, nu am vazut video-ul pe calculator, doar l-am randat si l-am urcat. De pe telefonul mi s-a parut ca sunt doar 2.

Edit: daca are timp poate sa puna cineva video-ul cu nodul Sebes pana la Oarda de pe ST1. Acum il randez si urc. Nu mai am timp sa stau pana il proceseaza.

ladposta

daca nu ma inseala ochiul eu vad 4 grinzi pe pod (3 puse si una in pregatire) si o grinda in pregatire langa pod.

Multumim pentru update @AlinC

flashu74

+1 AlinC pentru munca pe care o faci pentru noi. Aștept cu nerăbdare și filmarea de pe A1. Și eu tot 1+2+1 grinzi văd sus.

gdaniel


Mersi AlinC!

Video, autostrada Sebes Turda, lotul 1, nod rutier Sebes pana la Oarda, 5 octombrie 2018



nyros

Multumim pentru filmari!
Oare asterne asfalt Pizzaroti pe segmentele unde e gata umplutura. Par sa aiba destul de multe segmente care asteapta ceva forma de asfalt.
Ar fi chiar pacat sa ramana expusa umplutura pana prin martie anul viitor si sa se deterioreze!

AlinC

#12880
^

Spera sa aiba 10-12 km de asfalt (primul strat) pana la finalul lunii noiembrie, cel putin asa am aflat eu, neoficial!
Acum au aproape 5 km.

udar

si eu am vazut 4 grinzi  1 + 2 + 1

AlinC

ST2 de la Sintimbru pana la Oiejdea + utilajul care trebuia sa asfalteze:


AlinC

Pe St1, la Oarda, e aproape terminat ultimul pilon:


danutzu_1069

Grinzile vor fi foarte bucuroase sa se uite de sus...