News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 26 Guests are viewing this topic.

gdo

Drumu judetea spre Drambar:



Structura casetata din imediata apropiere:



Drumul spre Florea



Alba Sud si zona Paraul Iovului si finish...













Am incercat sa prind zonele importante. Sper sa fi reusit si sa ne fi ajutat sa ne facem o imagine asupra progresului.
Ca si o concluzie personala, sunt zone cu progrese semnificative, dar si zone unde avem avans aproape zero.
Seara faina!

voicul

Dupa ce am vazut filmare: merge melcul!
Nu e rea mobilizare, dar ...
Sa speram ca in 2019, la final, e gata tot.

Stefan01

^
Stiu ca speranta moare ultima, dar finalizarea lucrarilor pe lotul 1 este preconizata in T2 - T3 2020.

T = trimestru

AlinC

#12798


O multime de grinzi depozitate pe lotul 2. Astea sunt de la Radesti.

Chiar daca au adus o multime de grinz, mie mi se pare ca pe ST2 nu se prea lucreaza la structuri, dar eu sunt cam chior

alinuttt

Nu se lucrează deloc, nu doar la structuri e bai.. Câteva basculante și doi cilindri compactori e egal cu zero pentru construcția unui lot greu de ~25 de km de autostradă...
Mai grav e că NIMENI nu face presiuni asupra constructorului...

horatiu.cosma

Asa cum am spus de cateva zile, s-a sistat munca la structuri din cauza ca aktor nu are bani. Nu se mai produc grinzi, nu se mai transporta grinzi, iar la cele deja aduse nu se mai lucreaza.

prd.marius

Quote from: AlinC on September 30, 2018, 01:22:00 PM

O multime de grinzi depozitate pe lotul 2. Astea sunt de la Radesti.


Sa nu ramana si astea ca cele de la Gilau, cativa ani buni parasite.

AlinC

La terasamente parca au mai miscat ceva, dar la structuri sunt praf. Acum m-am uitat la cateva video-uri pe calculator. E mult 26 de minute un video? Se poate face la 1, sau 2x, desi, chiar daca e mai lung, cine are chef sa il vada repede ii da din youtube 2x.

alinuttt

Cu cât mai lung, cu atât mai bine! :D :D :D
Ar fi super dacă ai reuși să monitorizezi  din dronă și loturile de pe Câmpia Turzii-Ungheni, nefiind departe de Alba Iulia.  :D :D :D

horatiu.cosma

^
2 loturi sunt gata, Straco lucrează ca Aktor, deci doar Astaldi ar merita. Oricum, tocmai a venit filmare API din avion, urmează cât de curând ceva și din dronă. Prea ne-am domnit cu monitorizare video săptămânală  :D.

elion

#12805
Zona podului Rădești

















alinuttt

Pentru mine orice filmare/video cu șantierele autostrăzilor din România aduce o satisfacție, indiferent de intervalul de timp la care vine. Sunt convins că sunt și alți membrii în asentimentul meu, însă asta nu face obiectul A10, doar am vrut să-i adresez o rugăminte reporterului de la ziarul Unirea  :)

elion

#12807



Spre DJ 142L Rădești-Leorinț









Pârâul Secădașe




elion

#12808





DJ 142L Sâncrai-Ciumbrud







conductă de gaz în stânga, rețea electrică în dreapta

podul Sâncrai

AlinC

Lotul 2, autostrada Sebes-Turda, complet: