News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 23 Guests are viewing this topic.

AlinC


SB76UFO

Cum aseaza grinda, daca pe cei doi piloni, inca nu sunt montati "suportii" de grinda?


"Prostia este eternă și invincibilă"

Stefan01

#12782
^
"Suportii" de care spui sunt amortizoare montate intre cuzineti si grinda.





In ultima poza care ai postat-o se observa, intre macara si pila, bratul unei nacele. Posibil ca acei muncitori sa monteze amortizoarele.

lupualb

La bretelele dinspre Rapa Rosie pana acum nu s-a lucrat absolut nimic. Ceea ce odata credeam ca sunt lucrari la autostrada, defapt au fost lucrari la organizarea de santier. Deocamdata se lucreaza cu foreza doar inspre Deva. Spre Rapa Rosie s-a facut doar un drum pe care circula utilajele spre organizarea de santier.

mishu77

Am trecut astazi pe DN1 dupa Lancra si in giratoriul provizoriu am vazut ca a aparut o macara langa culeea dinspre Alba la viitorul pasaj DN1 peste A10. Oare vor sa ridice grinzi si acolo?

Skynick

Asta-i de departe cea mai filmata constructie a unui pod din Romania. Iese un studiu bun de caz pentru facultate: etape, solutii etc  ;) 

AlinC

Tot lotul 1, la finalul lunii septembrie 2018:


Iceman

Pe lotul lui Pizzaroti poate sa vina lejer balastru stabilizat+asfaltat pe multe zone...Doar sa se apuce odata.... :o

danutzu_1069


Iceman

#12789

Ai dreptate ..Pentru mine este o forma de exprimare personala cum am scris adineauri
Multumesc!!

dorum

hai ca parca au avut ceva spor si cu lansatorul ala... si au mai si betonat niste deschideri...

flashu74

La ce combinație s-a ajuns pentru punerea pe poziție a acelor grinzi.

gdo

#12792
Si daca tot avem filmare la finalul fiecarei luni, dar si discutii si uneori controverse pe avansul lucrarilor, am zis sa comparam final de August vs. final de Septembrie.

Incepe de la Sebes:



Calea Vacii:



Giratoriu Lancram si imediat structura urmatoare dupa giratoriu (structura casetata)




gdo

continuam cu Raul Sebes:



Structura casetata din imediata apropiere de Raul Sebes:



Zona Oarda:






gdo

Mures si o imagine de la viitorul nod:









Raul Ampoi