News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 32 Guests are viewing this topic.

ddfab

^^^ din ce am vazut, s-au dus grinzi doar la o supratraversare peste autostrada a unui drum local, la iesirea din teius spre capud. altceva nu am mai vazut...
daca gresesc, sa ma corecteze colegii...

alexV


inTrecere

Salut,

un prim post cu o poza facuta din avion cu nodul Turda noaptea, din pacate aveam doar telefonul la mine... cu ochiul liber se vedea mult mai spectaculos.

AlinC

Quote from: StefanCelMare on August 07, 2018, 02:07:38 PM
Eu tot sper la poze cu grinzile de pe lot 2.
Nu era vorba că se aduc deja grinzi și că Deme Macarale e pe acolo?
Citește cineva din zonă asta?
:D

La drumul dintre Teius si Capud sunt duse grinzile. Momentan doar le descarca acolo. Aici e un video:


paulmare

Chiar grinzile acelea "puzzle" - poze din stadii intermediare nu are nimeni ? :)

AlexC

Pai in filmul de mai sus exact grinzile alea sunt. Puse in pozitie sa le lipeasca la mijloc. :)


HVMihnea

Se lucra destul de puternic azi la Paraul Iovului. Pe lotul 2 era doar o cisterna care spala.. ceva.
Mi se pare mie sau este extrem de ingusta a treia banda pe ST4(acolo unde este)? Incape cam jumatate de TIR acolo.
Oricum, deja s-a si rasturnat cineva pe portiunea de langa Kaufland(inainte de nodul cu A3/DN1 - e ok, nu a patit nimeni nimic).

florin74

S-au mai redus muntii de materiale, s-a mai avansat la terasamente, dar in continuare tot parca cu frana de mana trasa avanseaza Aktor.
Din septembrie incepe subcontractorul pe structuri sa lucreze, posibil sa se vada un progres mai mare.

AlinC

La structuri stau cel mai prost pe lotul 2. Sper sa se vada ceva din septembrie pentru ca la cat raporteaza acum lunar avansul lucrarilor (adica 0,7 puncte in luna iunie), la un calcul simplu o sa fie gata in 76 de luni!

elphax

cu intarzierea de rigoare dupa Untold, pun filmuletul facut de mine pe drumul spre Cluj. Cred ca e un nivel de trafic mare avand in vedere ca era joi dupa-amiaza inainte de festival.
Din pacate imaginea tremura - am un suport de telefon prins pe parbriz, lung si flexibil.

Calitatea drumului este clar sub ce avem pe A3


voyageros

#12221
Quote from: inTrecere on August 07, 2018, 04:00:58 PM
Salut,

un prim post cu o poza facuta din avion cu nodul Turda noaptea, din pacate aveam doar telefonul la mine... cu ochiul liber se vedea mult mai spectaculos.

Chiar si asa e frumos nodul...mai ca zici ca-i facuta prin Dubai!!!

TibiV

#12222
elphax, felicitari !
Este prima filmare Aiud-(spre) Cluj....
Da cand o astept !...

Doar doua observatii....

1. Sper ca ai pus filmarea la 1,5X .... Preferabil la 2X....
Pentru ca la 02.07 treci pe langa indicatorul "km45". La 08.29  treci pe langa km 69.
24 de km in 8 min. 22 sec....
Asta ar insemna ca la o filmare pe "normal speed" nu ai "lasat-o" sub 220 km/h ...

2. S-a discutat undeva despre faptul ca bretelele nu au banda de urgenta...
Asa este. Dar unde se largeste un pic drumul, hop si "parcatul".
La Aiud breteaua este fara banda de urgenta pana in capatul rampe de urcare spre A10i, dupa care pe pasaj capata brusc o banda in plus - adevarat, este "hasurata".
Dar ce sa vezi...
La 00.52 pe filmarea lui elphax, vedem fix la inceputul zonei hasurate un meltean de DJ parcat fix pe zona hasurata....
Nu are capota ridicata, nu are vreun cric la masina, deci meltean 100%....
Ce mama masii, in pozitia aia nu putea decat sa se usureze in capul celor de pe DJ-ul de dedesubt... :(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

ciprebbe

E fix CF-ul acolo jos :)
Poate era un pasionat de infra si facea poze :))))))))))))))))
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

danutzu_1069

 Ups, @TibiV, poate era vreun coleg de-al nostru...
Editeaza repede...