News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 23 Guests are viewing this topic.

luc

Nu știu cât de bine se vede în poză dar acum se lucrează la terasament după podul de la Mureș spre Oarda. Posibil balast stabilizat sau probe de asfalt. Încă nu au ridicat nici o grindă la Nodul Alba Iulia Sud. Powered by API/PUM imgur uploader

Teo

#11701
In spatele Lancramului se lucreaza la structuri.
Lucrarile sunt doar sporadice, exact asa cum raporteaza ceilalti colegi.

AdrianB1

Quote from: AlinC on July 13, 2018, 06:53:50 AM
@AdrianB1

E exact invers, partea de Nord e foarte importanta. Nodul rutier Alba Iulia Nord e chiar in capatul spre Turda al lotului 1. Deci, daca teoretic s-ar deschide lotul 2 fara lotul 1 nu ar exista un alt nod rutier pana la Teius, adica nu ai avea ce face cu o portiune importanta din ST2!
Sansele ca lotul 2 sa fie gata inainte de lotul 1 si sa nu poata fi folosit din lipsa bucatii din nord a L1 nici nu merita discutate.

Oricum, dupa cum am spus nu e planul meu, e ce s-a discutat prin primavara in public, cand constructorul chiar confirmase ca teoretic ar putea fi posibil, fara sa isi asume planul.

luc

#11703
Deme Macarale, pe poziție la Nodul Alba Sud... :)
(GPS)


.. iar ciorile așteaptă și ele traficul...
(GPS)


Breteaua de intrare pe sensul spre Sebeș
(GPS)

carutasul

Ciorile astea sunt foarte deștepte, s-au prins că au însămânțat taluzul... Pe la mine pe la țară la vremea semănatului pocnesc petardele ( da, știu că e ilegal, dar sunt în scop agricol, sunt tolerate) de zici că ești în Gaza :)

gdo

ST 1  "La ora macaralelor" :)




Vice33

Nu vreau sa cobesc sau sa fiu rautacios, stiu ca poate imi mai primesc niste dislike-uri, dar nu ma intereseaza acest aspect, voi fi sincer, cu parere personala cat se poate de impartiala: Finalizare lot 1 20-20 cu putin mai mult efort ca acuma si cu noroc sa nu fie alte blocaje. Cat despre lotul 2, e posibil ca sa nu fie gata nici in 20-20 la final...

adiarc

de unde 2020,daca cea mai complicata parte a lotului ( nodul A1/A10 ),nu este inceputa,iar actualul sezon de constructii mai are vreo 3 luni si vedem ca si din acelea mai scurteaza ploile?
Pana nu incep lucrari sustinute la acel nod,nu se poate emite nici un pronostic...
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Dominik

Vad ca au mai pus ceva grinzi la podul peste Mures si mai erau pregatite cateva pt vreo doua deschideri, poate incep sa lucreze mai sustinut la acest pod...cel putin sper...
You're in Steelers Country

AlinC

Macar pe ST1 se mai vede cate ceva. Chiar daca se misca mai incet decat ne-am fi asteptat, totusi se mai ridica o structura etc. Pe lotul 2 e grava situatia. Daca nu se intampla o minune, in sensul ca o sa creasca substantial mobilizarea, finalul lui 20-20 e super optimist. Am vorbit cu unul dintre prestatorii de pe lotul 2, iar el imi spunea ca la mobilizarea actuala estimeaza ca o sa fie gata in 20-22! Acum, nu ne ramane decat sa speram ca o sa creasca mobilizarea.

alecu26

Quote from: carutasul on July 15, 2018, 04:55:29 PM
Ciorile astea sunt foarte deștepte, s-au prins că au însămânțat taluzul... Pe la mine pe la țară la vremea semănatului pocnesc petardele ( da, știu că e ilegal, dar sunt în scop agricol, sunt tolerate) de zici că ești în Gaza :)

Taluzul il insamantezi pe ceva vegetal. Cea ce nu pare a fi acolo. Poate cauta altceva ciorile.
Drumurile noastre POATE;

luc

#11711
Avem grinzi sus la Nodul Alba Iulia Sud, nu îmi dau seama cu binoclu dacă sunt toate... ;) Pe de altă parte am aflat și motivul pentru care s-au oprit cu poziționarea grinzilor la podul peste Mureș: a fost o greșeală de execuție, s-au făcut o parte din cuzineți mai scunzi... Seară făină!

tom

Nu vreau sa stric ziua, dar se pare ca in unele locuri nu au iesit bine testele pe ST3, si se pare ca trebuie frezat din nou...sa vedem ce urmeaza.

danutzu_1069

Claaaar, 1 Decembrie inaugurare si dare in circulatie...

prd.marius

E clar, inca mai trageam sperante ca luna asta circul pe A10.
Probabil la anul  >:(