News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 24 Guests are viewing this topic.

ladposta

Am si eu o intrebare asa de novice ce sunt: benzinarii unde sunt prevazute pe A10?

horatiu.cosma

In parcari  :lol:. Trebuie sa faca MT contract de concesiune cu petrom/mol etc , asa cum a facut si pe A1 de la Nadlac la Sibiu. Dar asta se va intampla cel mai probabil dupa ce va fi gata A10 complet.

ladposta

Multumesc pentru raspuns.

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk


Daniel_I

O mica informatie buna de dimineata. La Nodul Sebes, se vad de pe A1 daca vii din directia Sibiu - Sebes pe partea cu Lancramul, utilaje de la Pizzaroti sunt in camp si lucreaza. In zona se decoperteaza si se va construi un pod tehnologic peste raul Sebes (se vad tuburile) si se va incepe lucrul la o balastiera de unde va fii transportat terasamentul pentru bretelele lungi ale nodului.
On The Road

AlinC

#11089
O declaratie politica si o interpelare la Ministerul Transporturilor legate de ST3 si 4

https://ziarulunirea.ro/deputat-florin-roman-pnl-alba-autostrada-sebes-turda-blocata-de-guvernul-psdragnea-si-constructori-475741/

AlinC

#11090

voicul


alinuttt

De lotul doi nu se mai știe nimic? Nu pot să îmi dau seama de ce a dorit să ducă lucrarea la bun sfârșit Aktor, singuri dacă acum nu lucrează..

ddfab

^^^ in zona alba nord-teius se misca foarte anemic. unde sunt zidurile de sprijin de la santimbru, s-au apucat cu o bascula si un excavator sa puna strat vegetal pe taluzurile debleului... deh restul e totul finalizat si acum se ocupa de finisaje... :bash:
in spatele albalact au asternut balast stabilizat pe cateva sute de metri si cam atat... la structurile din zona nu am vazut miscare...

zuma80

Mi-am aminti ca nu demult cineva, de aici, lega Aktor-ul de actuala conducere.
Cum actuala conducere doreste sa nu construiasca autostrazi, atunci prietenii te ajuta exact cum doresti!
Si tragem de un podet ani de zile si tot asa...
Pentru A6!

alecu26

Nu cred ca sunt chiar asa mari conspiratiile. Aktor intradevar a fost adus in Romania in 2003 pentru a face PPP pentru centura A0, dar e mult de atunci, si aproape tre sa caut pe google sa vad cine era la putere atunci.

Aktor pur si simplu s-a trezit cu o palarie prea mare pentru el relativ la experienta si prezenta pe piata din Romania, cuplat probabil cu un pret prea mic ofertat, si dublat de iesirea din schema a lui Euroconstruct. Daca e sa fie cineva legat de vreun regim politic, mai degraba e Euroconstruct. Parca avea cineva o vorba cu blonda de la Golden Spritz.
Drumurile noastre POATE;

ciprebbe

Quote from: alinuttt on May 23, 2018, 10:06:06 AM
De lotul doi nu se mai știe nimic? Nu pot să îmi dau seama de ce a dorit să ducă lucrarea la bun sfârșit Aktor, singuri dacă acum nu lucrează..

Vre-o 10-12 basculante si 70-80 oameni  lucreaza.... real.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

alinuttt

Pentru mine e minune că se lucrează, credeam că e pustiu lotul. Decât nimic...

horatiu.cosma

Nici Pizzarotti nu rupe gura târgului. Au sub 200 de oameni în teren.

alinuttt

Cât era asocierea Euroconstruct-Aktor pe lotul 2 consideram mobilizarea mult peste Pizzarotti de pe lotul 1...