News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 23 Guests are viewing this topic.

Ionut

Quote from: Quest on May 04, 2018, 12:46:13 AM
Ionut, daca esti de acord, cel care a facut filmarea ptr API s-o puna pe forum, ca sa fie usor sa primeasca likuri de la noi.

Iceman este o porecla data de mine pilotului avionului. Numai ca pilotul nu are cont pe forum, deci nu poti sa-i dai like. :) Mai mult, filmarile astea nu mai sunt meritul unei singure persoane de foarte mult timp pentru ca filmarea implica flight planning (e totusi avion, planificare facuta de echipa API in functie de buget, nevoi si oportunitate, plus chestii tehnice gen vreme si aprobari zbor in care se implica pilotul), zborul efectiv (aici este Iceman), apoi procesarea video a clipului (facuta de mine de obicei, dar nu mereu). Si mai e un aspect "neimportant" - finantarea.

Deci pentru fiecare filmare de-asta trebuie sa dati zeci de like-uri. Asa ca, in loc sa va stresati cu like-urile, mai bine puneti niste bani deoparte si virati o donatie in conturile API. Merge si in lei si in euro. Si merge si cu PayPal. :)

:cheers:

Vice33

#10846


Autostrada Sebeș-Turda, lotul 1: O nouă hotărâre de guvern pentru exproprierea casei de sub pod, care oprește lucrarile

https://ziarulunirea.ro/autostrada-sebes-turda-lotul-1-o-noua-hotarare-de-guvern-pentru-exproprierea-constructiilor-si-terenurilor-de-sub-pod-unde-s-au-impotmolit-lucrarile-472672/

Quest

Quote from: Ionut on May 04, 2018, 06:27:18 AM
... filmarile astea nu mai sunt meritul unei singure persoane de foarte mult timp pentru ca filmarea implica flight planning (e totusi avion, planificare facuta de echipa API in functie de buget, nevoi si oportunitate, plus chestii tehnice gen vreme si aprobari zbor in care se implica pilotul), zborul efectiv (aici este Iceman), apoi procesarea video a clipului (facuta de mine de obicei, dar nu mereu). Si mai e un aspect "neimportant" - finantarea.
...

True, true...
Common sense will get you far !


ciprebbe

Se pare.... de fapt o lalaie de vre-o 2 ani.
Vine si filmarea de sus si veti vedea dezastrul  >:( >:( >:(
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

AlinC

Pai e dezastru mare de la Beldiu spre Aiud, pana la lotul 3. Lotul 2 trebuia sa fie terminat anul trecut sau cel tarziu anul asta, daca nu frecau  menta!

rocklee


rocklee


AlinC

#10853
Asta e asfalt sau balast stabilizat? 

https://bit.ly/2rljpPt

dragos76

La nodul Alba nord mai trebuie ceva lucrări de relocare? Se văd și pe filmare ceva stâlpi de medie tensiune (cred), în zona DN-ului (și în aval, către CF, și în amonte), dar nu îmi dau seama dacă linia e deja dezafectată și trebuie doar dați jos, sau sunt lucrări mai complexe de făcut pe acolo.

Stefan01


Ionut

Quote from: AlinC on May 04, 2018, 11:13:23 AM
Asta e asfalt sau balast stabilizat? 

Unde mai exact? La ce minut al filmarii?

Stefan01

Saptamana aceasta am vazut in trafic masini de la Baxcom. E un subcontractor pe lotul 2. Ma face sa cred ca vor da drumul la lucrari.

AlinC


voicul

#10859
1.53 si este doar balast.
(la minutul 3.40 in filmarea API se vede unde e si asfalt - vezi diferenta de nuante si diferenta intre cele 2 - se vede ca sunt unul peste altul)

Mai lipsesc si alte elemente de pe ST2 ... gen constructorul  :lol:
Sa apreciem totusi ca fata de nimic e mai bine?

Surprinzator ca dupa atata timp inca mai sunt stalpi de electricitate pe traseu.