News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 27 Guests are viewing this topic.

NGC

Era sa uit. :D

Alo? Domnu' Serbanescu? Uitati-va bine la captura asta din filmarea de mai sus de ieri.



Oare ar merge ca si motiv de amanare pentru deschiderea ST1 (cand va fi cazul) faptul ca gaurile din pile nu sunt aliniate nici orizontal nici vertical? :lol:

Daca le atrageti atentia de pe acum, poate mai au timp sa rasuceasca pilele sau sa le mai bata sau sa le mai ridice putin. :lol:

elion

Lotul 2 zona podului Sâncrai





















Iceman

O batjocura cum lucreaza Aktor&Euroconstruct..........Cand vad imi vine sa zic multe.....Dar ma abtin............. >:(

Ionut

Păi stai ca Euroconstruct nu mai lucrează deloc. :)

TibiV

Quote from: nrb on March 16, 2018, 10:52:23 AM
Eu sunt "convins" că va fi gata ST1, dar sigur nu va fi recepționată, becuri, gresie, etc, câte neconformități...
Depinde ce se ordona "de la partid"...
Eu cred ca daca partidul va zice "trebuie pentru Centenar", se va da in in folosinta fara gresie, fara becuri, fara parapeti, si la nevoie si fara stratul de uzura...

Ultimii ani ne-au invatat ca "partidul e in toate"...
Vrea partidul, dam "liber" la trafic, chiar daca peste un an vom demola...
Nu vrea partidul, tinem "bariera pusa", chiar daca in fiecare luna mai numaram niste morti/raniti pe DN-ul alaturat unei A finalizate...

@NGC,
este clar acele gauri din pile trebuie realiniate...
Nu e mare lucru...
Daca merg la carciuma si se clatina masa, vine chelnerul si fie mai baga o cutie de chibrituri sub piciorul mesei, fie o rasuceste... ;)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Ionut

Băi terminati cu mizeriile. Unde dracu să fie gata ST1 în 2018 fara nodurile Sebeș și Alba Iulia Nord? Asta doar asa sa zic primul lucru care imi trece prin minte. Va rog. Acest forum nu este site de cancan. Ăștia nu merita atentie. Minciuni gogonate. Treceți peste.

luc

Hai sa ii credem :) (niciodata!!): Au zis de la Sibiu la Alba Iulia; asta inseamna doar un sens in Nodul Sebes si nu e nevoie de Nodul Alba Nord. Oricum trebuie sa modifice si procedura de receptie... :))
Din gura e usor, cu realizarile e mai greu!!

TibiV

Ionuț, incercăm doar să facem haz de necaz...

Suntem atât de obișnuți să ne mintă incât pur și simplu nu ne-a mai rămas altceva de de făcut...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

cristi5

#10163
Daca m-am uitat bine in articol, singurul fapt verificabil (si cunoscut) de acolo e acea expropriere. Restul sunt presupuneri din "surse guvernamentale". Dat fiind ca exproprierea e intre Sebes si Alba, hop si stirea ca se va merge de la Sibiu la Alba.

Ionut, nu facem un topic cu jurnalism de doi bani infrastructura? Cu articole proaste care nu spun nimic nou sau copiate de pe forum si eventual nesemnate? Aservite politic, tip "marile (vesnice sperante de) realizari"?

Odata pe an putem da si un premiu. Hârlețul de aur. Sau cazmaua.

TibiV

Concurenta pentru "Hârlețul de aur" va fi mult mai apriga decat la "Zmeura de aur"... ;)

Nu fac aia atatea filme intr-un an an cate "Hârlețe" scot astia pe gura in aceeasi perioada... :lol:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Ionut

Exista thread pentru hârleții și Pulitzerii de aur, aici. Revenind la discutiile serioase despre A10, sunt cumva si aici probleme cu raurile umflate de ploi si topirea zapezilor? Muresul a facut show pe A3, nu a facut si pe A10?

AlinC

#10166
Pe lotul I, la raurile Sebes si Mures era ok astazi. Se pare ca Muresul o sa scada putin maine. Cel putin asa anunta cei de la Apele Romane.

/Edit: acum imi spune un prieten pe messenger ca podul tehnologic de la Radesti (lotul 2 - inainte de Aiud) ar fi sub apa.

HVMihnea

Azi pe lotul 4(pe la un 15:00-15:10), la viaduct in zona cu 2+1 pe DN1 (reper bun, e o singura bucata de 2+1 intre Alba si Turda...) erau 2 camioane si 2 excavatoare cu stickere "Porr". Nu-mi dau seama ce faceau.
In zona Oiejdea au aparut niste sapaturi si mai multe tevi.
La nodul Alba Iulia Nord, se turna beton.
Si poze doar din giratoriul Lancram, super-mega-amator:





gdo

#10169


Cum zicea si Alin avem crestere de apa, mai grav este ca intreaga saptamana care urmeaza se anunta ploi