Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.


horyatm

#9496
Eu altceva observ din acel videoclip. Limita de viteză este de 120km/h. Pe tot tronsonul este această limitare sau care porțiuni suferă de această limitare?

Din câte știu eu e singurul indicator de aceest fel în România.





Powered by API/PUM imgur uploader

TibiV

Iar eu observa cu totul altceva din textul "atasat" video-clipului....

Quote
Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR) va deschide traficului primul lot de autostradă din 2018, mai exact lotul 3 de pe autostrada Sebeș-Turda.

Pe unul dintre indicatoarele de orientare de pe autostradă a apărut celebrul mesaj "Doar Dinamo București", mișcare pusă la cale, cel mai probabil, de către un susținător dinamovist care lucrează la CNAIR.

CANIR va deschide Lotul 3 iar indicatorul cu mesajul cu pricina este pe Lotul 4.... :lol: :lol: :lol:

Dar deh, este vorba despre un site/ziar de fotbal.... ;)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

luc

#9498
La pasajul de langa Lukoil de pe lotul 1 au aparut structurile pentru viitorul pasaj: (GPS) Powered by API/PUM imgur uploader

P.S. Scuze pentru calitatea pozei, este din viteza masinii.

voicul

^In spate nu e depozitul Kaufland, deci nodul A10 - A3 in apropiere?
Daca da, o limitare la 120 si dupa chiar la 100 e bine venita acolo.

Europiu

Asa zic si eu - este "pregatirea" pentru nod.
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

gdo

#9501
Fotografii noi pe pagina de FB Compania Naţională de Administrare a Infrastructurii Rutiere (https://www.facebook.com/cnadnr/posts/1961667464093323)
















razvyp

Nu trebuia sa fie ceva pre-receptie pe ST4 ? Are cineva informatii despre cum a mers ?

Teo

E admirabil ca se lucreaza pe o astfel de vreme.

voicul

Este foarte admirabil ca se lucreaza in aceste conditii meteo!

Ce vor sa zica prin: realizare drum tehnologic?
Mai exact: pe cine ajuta acest drum odata ce A va fi functionala? In caz ca trebuie remediat ceva, sa fie drum sa se faca lucrarea din afara A?

Ionut

^^ A fost pre-receptie pe ST4 asa cum v-a zis Cip (imediat dupa "receptia" de pe ST3). Cum sa iasa. Prost. Foarte multe lucruri lipsa, asa cum era de asteptat. Evident ca in afara aliniamentului cele mai multe. Aliniamentul e cam gata din cate stiu eu.

GDPR

^^^Faina poza cu compactorul. Doar ca pe o astfel de vreme, compactarile sunt o gluma.

ciprebbe

Aia e poza care ne arata breteaua de 2m pe care nu se poate circula :)) (si nu e gluma)
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

AkaManah

Azi, pe la 4, am vazut cam 10-15 oameni pe L2 la Santimbru. Nu stiu ce faceau pentru ca se insera si ningea dar, nu erau muncitori. Erau echipati cu gecile specifice de santier. M-am gandit ca or fi de la AKTOR si pregatesc relansarea santierului. Sau...o fi fost vizita de la minister.

dumbravaandrei

#9509
@Ionut, ciprebbe -- ceva ce nu poate fi rezolvat pana in aprilie/mai? Ca daca e ca pe L3 (lucrari certificate, platite dar ...)
Curios ASR ce are de comentat la nodul cu A3