Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 8 Guests are viewing this topic.

istvan78

Cele cateva persoane care isi vor pierde viata sau vor fi grav ranite in accidentele rutiere ce vor avea loc (fara "daca") pe DN1 intre Turda si Aiud in perioada de sarbatori vor putea fi considerate victime colaterale ale eternei "batalii politice". Sunt mize mai mari in joc decat cateva vieti omenesti...  :((

nrb

Oricum n-o să le iasă nr. de km, 150 parcă, de care vorbeau pt. 2018

Quest

Sincer sa fiu doar ST3 dat in trafic mi se pare un cistig destul de redus, dar impreuna cu ST4 e alta poveste.
Asteptam inceputul lui ianuarie.
Common sense will get you far !

Vice33

Acum că o parte dintre angajați deja au intrat sau intră în concediu 3-4săptămâni+zilele libere legale, cel mai probabil s-a ales pe 9 ianuarie pentru că atunci lumea revine în forță din sărbătorile de iarnă.


Bine că e așa repede și nu au mai lălăit-o până la primăvară.


La lotul 4 ce lucrări mai au de încheiat? Procentual au ajuns la 95%?


Ionut

Articolul e defazat. Aveti incredere in ce v-am zis eu mai devreme.

tividan

Poate nu stiati, dar in interiorul CNAIR Cluj se stia de mult ca deschiderea ca loturile 3-4 nu era programata pentru 2017. Eu am informatia asta de prin august.

Ionut

Quote from: Ionut on December 07, 2017, 01:27:29 PM
Articolul e defazat. Aveti incredere in ce v-am zis eu mai devreme.

"Sursele oficiale" confirma.

Lotul 3 al autostrăzii Sebeş – Turda nu va mai fi inaugurat anul acesta. O comisie a CNAIR va merge pe acest lot abia pe 9 ianuarie 2018, pentru a vedea dacă se poate efectua recepţia, au spus pentru ECONOMICA.NET surse oficiale.

Economica.net

Ionut

Si Digi24. Ei dau pe post si filmarea noastra. Bravo bravo! :cheers:

VIDEO: Încheiem anul fără kilometri noi de autostradă


Digi24

Dominik

Inca un an ''super-performant'' in inaugurat km de autostrada.....trist !!! Bravo CNAIR !!!
You're in Steelers Country

nrb

și când mă gândesc la vestitorii primăverii, ziceau ceva de 80 km :lol: :lol: :lol:

ciprebbe

Quote from: tividan on December 07, 2017, 04:07:13 PM
Poate nu stiati, dar in interiorul CNAIR Cluj se stia de mult ca deschiderea ca loturile 3-4 nu era programata pentru 2017. Eu am informatia asta de prin august.
Nu se stia acest lucru in luna august :). Vorbe puteau sa circule insa nu exista asa ceva oficial.
Oricum DRDP Cluj nu are nici o treaba cu deschiderea ei fiind consultanti pe acest lot.
La fel in DRDP lotul 4 are grafic de lucrari intins pana in iunie 2018; nici astazi nu pot spune o data pt deschidere.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

adiarc

Cum era aia cu guvernul zero?Cei 15 km de la inceput de an erau gata din decembrie 2016  >:(
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Tavi

Are cineva o prognoza meteo de buna acuratete pentru saptamana 2 din 2018, pentru zona Aiud-Decea?
Pe site-uri gratuite apare vreme foarte buna si fara precipitatii in toata luna decembrie 2017 si inceput de ianuarie pe acea zona.
Nu ar fi fost probleme cu deszapezirea ... si nu prea inteleg de ce furia asta de a nu deschide?!

hepea

Teoria conspiratiei? Supapa de presiune pt legile justitiei