Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Ionut

Enjoy! Scuzati calitatea... s-a filmat de la bord cu telefonul.

https://www.youtube.com/watch?v=EA5e966ZLk4

CristiM

cand era mai intreresant s-a terminat filmarea   ......  ???
"Românului îi e greu până se apucă de treabă că de lăsat îndată se lasă"   Ion Creanga

elion

#8342
Lotul 2 - podul Sâncrai















adiarc

multumesc de poze...lotului 2 ii putem spune lotul melcilor...la cum se misca lucrurile
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

hitsasu

Scuze pt. offtopic și dacă este inadecvat rog moderatorii să șteargă întrebarea. Am văzut pe Facebook că administratorul paginii API  a scris "Lotul 2, cel mai lung (24,25 km) și cel mai complicat segment din Autostrada A10 Sebeș-Turda, construit de Aktor [...]". Eu aș întreba de ce este acest segment cel mai complicat pentru A10, având în vedere lucrările ample de infrastructură făcute pe loturile 3 și 4 și de faptul că marea majoritate a lotului 2 este pe câmpie. Poate s-a răspuns la această întrebare, dar n-am găsit eu.

Bulwyn

#8345
Extras de pe pagina FB API:


Pe acest tronson sunt două poduri peste Mureș, un pod complicat peste Pârâul Stremț și o cale ferată la Teiuș, dar și alte pasaje și poduri mai mici. În plus, nodul Teiuș este tot pe acest tronson.

Scrie totul aici

Ionut

E cel mai complicat pentru ca e cel mai lung. Are structuri multe si complicate. Are probleme cu multe infiltrații de apa. Terasamente înalte. Podete căcălău. Scuzati termenul. Constructor slab mobilizat. Si mai sunt lucruri dar nici nu vreau sa ma mai gandesc.

NGC

Am actualizat sinteza platilor. Scriu doar aici pentru ca aici sunt cele mai mari plati.

hitsasu


AkaManah

Ar fi trebuit ca intre Mures si L3 sa fie gata tot pana la venirea iernii. Daca iese Muresul cumva (sunt 20 de ani de la ultima isprava) spala tot. Are o putere imensa in acel loc.

Ionut

#8350
Vad ca ne urmaresc atent cei de la alba24. :) Au pus si clipul video de la bord.
Capital zice de plata pentru Tirrena.

Si prietenii de la Hotnews ne baga in seama:
Imagini din drona cu lotul 4 al autostrazii A10 Sebes - Turda

Ionut


Ionut

Si ultima filmare din seria aceasta. :)

Lotul 3, TS, directia Aiud-Sud -> Decea. Enjoy!

https://www.youtube.com/watch?v=i0yVG94TA5Q

Daca vreti sa continuam, avem nevoie de ajutorul vostru...
Orice suma ajuta! Multumim!
Donati pentru filmarile aeriene!

Asociatia Pro Infrastructura
AUT NR. 3459/CC/09.04.2015
CIF 34449579
Str. Nemira nr. 19, Gilau, Jud. Cluj
IBAN RON: RO 76 INGB 0000 9999 0501 0272
IBAN EUR: RO 16 INGB 0000 9999 0502 5999
Cod BIC: INGB
Cod SWIFT: INGBROBU
ING Bank Cluj-Napoca
PayPal: contact@proinfrastructura.ro

Multumim tuturor pentru sustinere!

adiarc

Multumesc de filmare....arată a santier farmacie....sper ca si proba planeitatii sa fie la fel de buna (sper sa o fac/facem in cel mult 2 luni si jum.) :)
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

gdo

ufff...numai cand vezi o astfel de filmare iti dai seama cat de departe suntem pe loturile 1 si 2..... >:(