Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Dominik

^^^
Pai nu s-a obtinut AC-ul pt lacul Stejaris acum cateva zile ??
You're in Steelers Country

Ionut

Ba da, dar nu au trecut asta in raport. Of...

tom

Quote from: __dir on July 20, 2017, 11:35:10 AM
De asteptat, unde e Cucul? Aici sa bage o reziliere! :))
A vizitat azi si A10, Sebes Turda.


rebel

cu AC-urii se mai aude ceva>? era vorba la inceputul lui iunie prin unirea parca ca vor primi Ac pentru km 14-17 cam intr-o luna.. dar trecura aproape 2 :)

NGC

Nu exista inca AM pentru acea sectiune, deci nici vorba de AC.
Pot sa va spun insa ca se lucreaza pentru AM, dar va mai dura.

gdo

Foarte foarte greu se misca lucrurile pe Lotul 1 pe cele doua sectiuni cu probleme... sincer acelasi luca ma intrebam si eu..daca nu vine odata autorizatia pentru zona Paraul Iovului, ca a cam trecut luna mentionata de constructor. Din pacate se pare ca vom mai avea de asteptat, iar final de 2018 devine un termen imposibil de atins....

Pana un alta am primit cateva poze de pe lotul 1 zona KM 3 (Zona Oarda)























Ca si idee in zona terasamentul mai trebuie sa se inalte cu cca 3 metri



yetiman

Acum si graficul pe baza datelor CNAIR:

,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

TibiV

Fara sa citesti cifrele, doar privind graficul, se vede ca Pizzarotti pe Lotul 1 este "zmeul zmeilor"...
Iar cifrele arata un avans de 8% intr-o singura luna !...
Mai au doar de facut doar 72%...
Usor, mai baieti, ca in ritmul asta "riscati" ca fix in 9 luni sa "nasteti" o autostrada functionala.... :lol:

Invers, Porr este "ciuca bataii", nici 3% avans lunar, si mai are de facut un sfert de autostrada (25,93%, mai exact)...

Cine da oare cifrele astea, ca nu se prea pupa cu pozele si filmarile aduse de "ai nostri" din teren ?....
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

alexV

#7734
Azi am trecut pe loturile Porr respectiv TS. Activitate minima: foreza la Stejeris si asfaltare in CIC, respectiv turnare uzura in debleul Gambas si lucrari in giratoriul Aiud. La 32 grade putem spune ca e prea cald :)

!!! ATENTIE POZE MARI !!!
toate sunt facute din masina, cu cacat de porumbel pe mijloc

Lotul 4, dupa nodul cu A3, in zona Kaufland






pasajul DN1 pe deasupra


aici e o zona cu alunecari, se vede si din poza de mai sus. asfalt e doar ep un sens deocamdata

alexV

Dupa deal, sprea viaduct.



spre Stejeris

alexV

Lacul






Supratraversarea de la Stejeris



alexV

Deal cu stalp de corent. Aici doar un sens e asfaltat, dealul trebuind excavat pentru a face loc autostrazii










alexV


alexV

Zona din deal unde a fost deja relocat stalpul electric. Inca nu e asfalt ori balast stabilizat aici:




Spre finalul lotului, la Decea