Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

ddfab

in urma cu cateva postari, colegul gdo ma provoca cu o intrebare despre terasamentele din zona Oiejdea, in spatele albalact. se misca , dar foarte incet...











Dominik

Are sanse lotul 2 sa fie dat in folosinta in Vara lui 2018 ???
You're in Steelers Country

ddfab

si pana vine ciprebbe cu adevaratele noutati, din aer, va aduc si eu o noutate de pe lotul 2: s-au apucat de continuarea culeilor din zona Oiejdea...






si adevarata surpriza, au inceput sa vina grinzile in aceasta zona! :)







a! sa nu uit... ciprebbe  :cheers: de pe acuma, pentru festivalul de filmari cu drona ce vor urma sa apara!!!


ciprebbe

#7038
ST3



















Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ddfab

#7041
^

numai eu am impresia ca giratoriul este exact pe axul autostrazii, cum dracu vor continua in zona, ca nici sa treaca autostrada pe deasupra si nici pe dedesubt nu este usor. daca dn1 va fi ridicat peste autstrada, devierea temporara nu este prea aproape de actualul dn? are loc un eventual terasament, destul de inalt? vorba lui cip... ceva nu-I in regula aici... sa nu ne trezim cu o surpiza ..., bineinteles neplacuta...

ciprebbe

#7042
Pt filmari nu va pot da un termen (functie de disponibilitate si de timpul de prelucrare).
Mai trebuie sa vina si Stefan01 cu pozele din teren de la nivelui solului. Multumiri pentru ajutorul dat in realizarea filmarilor.

LE:
E pe aliniament giratoriul, se va vedea pe filmare. De gandit imi da si "breteaua perpendiculara din giratie pe DN.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Dominik

Superbe cadrele din aer ciprebbe, asteptam si filmarile  :cheers:
You're in Steelers Country

Iceman

Ciprebbe multumim :cheers:....Chiar asteptam filmarile sunt niste lucruri interesante aici :)

adiarc

multumim de poze...poate s-or fii saturat de negocieri si sunt dispusi sa faca lotul....mai putin nodul cu A1
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

rocklee

#7046
multumim cip multumim baieti pentru dedicare si fotoreportaj ...excelente imagini ...
:gj: :thumbsup: :thumbsup: :drunk:.....

carei treaba cu acel giratoriu acolo ...se dezvolta ceva in zona .... ???

e cam ciudat cum arata ... >:(

rocklee

#7047
adiarc ....taci nu  le da idei  :D

stent76

daca nu ma insel este granita intre lotul 1 si 2

Ionut

Sebes-Turda, loturile 1, 2 si 3. ST1, 2 si 3.
Te rog nu mai pune intrebari stupide, citeste din urma si incearca sa intelegi "din mers" ce se intampla.