Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ionut

Nu este stres. Bine ca v-ați prins. Bravo! :)
Au ieșit ghioceii... deci în curând facem și o vizita pe A10. :)

Atila60

Este filmarea de anul trecut din data de 22.12 .2016 lot 3  filmat de ciprebbe .pagina 431.

ovicor

Nu-ti cere scuze, rocklee, tie ti se iarta orice !

gdo

Veste buna a zilei s-ar parea ca vine de pe lotul 1, in apropiere de calea ferata au aparut primele miscari. In jurul orei 17.00  se descarca un container, deasemenea in zona erau deja sapate 3 santuri mari  (brezde) si era un excavator si un camion cu macara. Nu am imagini, deoarece nu ma asteptam sa vad miscare.

adiarc

la devierea de la Decea a aparut o fisura in betonul de langa pod,pe sensul spre Sebes...chiar aceea bucata care este la acelasi nivel si inclinatie cu terasamentul..sper ca nu e ceva serios,dar e de sus pana jos...

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

adiarc

si un update de pe A10,mai ales lotul Porr...se lucreaza bine si lucrurile intra in linie dreapta

zona de supratraversare A3







a doua supratraversare









conexiunea cu breteaua de iesire de pe A3,spre Alba Iulia







zona Kaufland















"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

adiarc

zona supratraversarii Dn peste A10 si dupa



imi place cum se lucreaza...frumos ,curat,chiar si cu noroaiele de afara.



poate cea mai pozata zona de pe A10







zona C.I.C din apropierea intersectiei spre localitatea Mahaceni







si ultima de la Manastirea Dumbrava...momentan atat

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Dominik

Superbe imagini, se lucreaza in forta !!!  :D
You're in Steelers Country

gdo

Si aparitia utilajelor in apropiere de calea ferata pe lotul 1:





Sa vina AC-ul oare? Sau sa fie vorba de alte lucrarri care nu au legatura cu autostrada?

voyageros

pe una dintre viitoarele bretele din nodul A10/A3 s-au monat deja stalpii de iluminat...arata brici si...inca nu-i gata!

ddfab

dupa cum a zis si @gdo, ieri, agitatie mare pe lot 1 in apropierea caii ferate. daca ieri se " chinuiau " cu un singur excavator, azi de dimineata erau 2 si vreo 6 bascule. e clar ca ceva se misca... ceva pasarele vorbitoare? nu ciripesc nimic? nu ne zice nimeni nimic? ar fi super sa le vina AC-ul, sa se apuce de treaba. chef de munca se pare ca este, sunt foarte activi si in zona dintre raul Ampoi si DJ 107 .
pozele mai slabute, deoarece era soarele din fata si putina ceata.





mariansb

Atât ieri după amiază , cât și azi dimineață am vazut mobilizare mai bună și în zona Lukoil-câmpul cu maci, pe ambele părți ale DN1.
O să vin și cu poze în zilele următoare, dacă până atunci nu vor pune colegii din Alba.
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

AkaManah

Quote from: gdo on March 08, 2017, 08:24:57 AM
Si aparitia utilajelor in apropiere de calea ferata pe lotul 1:




Sa vina AC-ul oare? Sau sa fie vorba de alte lucrarri care nu au legatura cu autostrada?

Acolo este sit arheologic. Cred ca se face decopertarea pentru sapaturile de salvare.

ddfab

reluarea(ce-i drept, timida) a lucrarilor la terasamente, in spatele Albalact, la Oiejdea.





asteptam avantul!

adiarc

Quote from: adiarc on March 07, 2017, 07:54:13 PM
la devierea de la Decea a aparut o fisura in betonul de langa pod,pe sensul spre Sebes...chiar aceea bucata care este la acelasi nivel si inclinatie cu terasamentul..sper ca nu e ceva serios,dar e de sus pana jos...
fisuri sunt si pe celelalte parti ale pasajului...sper ca nu sunt serioase





si ..ca sa continuuam intr-o nota pozitiva,am remarcat cu satisfactie,progresul de la pasajul peste calea ferata de pe lotul 3,Tirrena.



nu se vede bine in poza,dar si cealalta pila e la acelasi nivel,adica finalizata





in incheiere si evolutia evidenta,de pe lotul 4,Porr,in zona devierii drumului de acces din Dn spre localitatea Dumbrava











momentan atat




"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura