Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 4 Guests are viewing this topic.

TibiV

Lucrarea de la 17:34 pare sa fie mai degraba pod peste un canal, nu pod (peste drum) agricol...

Multumim pentru update-ul fotografic !
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Stefan01

#6241
^
E pentru accesul utilajelor agricole la terenurile din zona. Cei de la Pizzarotti ne-au spus. Acolo au avut ceva probleme cu panza freatica. Daca te uiti la imaginile anterioare (a pus cineva cateva poze via facebook CNAIR) vei observa o motopompa pentru scoaterea apei.

Uite ca am gasit postarea. Pozele 3, 4 si 5 din acesta postare sunt din aceeasi locatie. Ca sa te convingi, te rog sa analizezi poza nr. 4. In partea santaga jos se observa o motopompa, iar in partea de sus (printre fier-beton) se vad nistre baraci metalice si un WC verde. Ultimele repere se vad si in poza din ultima mea postare. Te-am putut lamuri ?

TibiV

Lucrarea este aici: https://goo.gl/maps/JgQboqt68L42

Si mi se pare ca este peste canalul peste care trece si DJ107C cu un podet aici: https://goo.gl/maps/fyvanFXHJw62

Pe de alta parte este cam mare lucrarea pentru un canal amarat, ar fi fost de ajuns un podet...
Probabil in cele din urma va fi o combinatie de podet cu pasaj agricol...

Important este ca se lucreaza !
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Dominik

Faine poze Stefan01, tine si vremea cu ei !
You're in Steelers Country

Stefan01

#6244
@ TibiV

Cand am realizat o vizita oficiala pe lotul 1, colegul gdo a scris despre acest pod. Postarea o gasesti aici. Detaliile sunt in primele 3 imagini. In prima imagine vezi si motopompa. Baracile nu se vad, dar sunt la o aruncatura de bat. Depinde unghiul din care a facut cadrele. Cert este ca realizeaza un podet agricol. Structura e mare.

Dupa o discutie in privat cu TibiV, am concluzionat impreuna ca podetul agricol se afla putin mai incolo pe harta.



@ Dominik

Multumesc ! Sa speram ca va tine vremea cu ei.

Stefan01

Poze realizate astazi pe lotul 1 - la viitorul pod peste Raul Mures, foreza se afla in aceeasi pozitie - vedere spre Turda




La podul de la intersectia DJ 107 cu A10, ca masura de protectie, au acoperit culeea unde au turnat ieri beton.



elion


elion



elion


elion














relocare drum Aiud-Gâmbaş



spre valea Aiudului


elion


spre DJ 107E















lotul 2





O seară bună tuturor!

stangabriel

Multumim pentru poze si peisaje.

razvyp

Felicitari Elion !!! Pozele sunt superbe  :vroomvroom: