Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

papibabone

astazi am trecut pe la Sintimbru si asa este, sau apucat la decopertari deasupra zidului de sprijin,sper sa reusesc ceva poze maine desi este destul de departe de DN
sa vad ce varianta gasesc sa ma pot apropia .
seara faina tuturor

Cozak

Multumim tuturor pentru poze, ma bucur ca s-au inceput lucrarile pe toate loturile.E de pozat la greu.
Cheers!

elion

#5477
Valea Aiudului













canalul de la Metalurgica

O seară bună tuturor!

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Iceman

 :hug: :hug:....Ma bucur ca este miscare pe lotul 3 A10.... :p

Eurocopter

#5480
Loturile 3 si 4 vara 2017, loturile 1 si 2 toamna 2018.

http://www.youtube.com/v/65CHD6v0RbQ

Link video:

Enjoy!

rocklee

multumim eurocopter ...o frumoasa surpriza  :gj: :thumbsup:.....ai avut dereptate cu privire la cele  4 loturi....3si 4 in 2017 ...1 si 2 in in 2018 ....mai este mult pana departe  >:( ...bine ca sau deblocat ...si speram sa se lucre.. :)


csebi24

Super filmearea!

O intrebare la 14:35 mi se pare mie sau va trece "printr-un" bloc? Care este solutia in cazul acesta?

luc

#5483
^
Se va demola, a mai fost discutat aici.

Legat de termene: uite asa la 100 de ani de la Marea Unirea, va fi finalizat (sa speram!) lotul 1, se va veni la Alba Iulia pe autostrada.

TibiV

Sunt un pic in ceata...
:o
Ce vedem la 02:55 si 04:10 ?....
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

adiarc

Pizzariotti lucra la decopertari in zona Supremia sau a Dj intre centura AB si Drambar ,dar din pacate,intradevar, ritmul miroase a 2018  :(









Alba Iulia-Lancram acelasi trafic sufocant





atat pt moment
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Quest

Quote from: TibiV on August 11, 2016, 06:15:55 PM
Sunt un pic in ceata...
:o
Ce vedem la 02:55 si 04:10 ?....

La 2m55s e o intoarcere pe autostrada, un mod frumos de-a da utilitate suplimentara unui pasaj inferior peste un DL.
La 4m10s ar parea ceva similar dar e prea aproape de intoarcerea de mai sus. Nu stiu, trebuie intrebat Porr sau colegii care stiti deja.
Common sense will get you far !

adiarc

Multumesc de filmare Eurocopter...in general sunt de acord cu pronosticurile tale ,dar mai am dubii serioase legate de lotul 3.

De ce ? Pt ca nu s-au apucat de viaductul peste CF si inca nu si-au primit banii pt lucrarile executate ( cateva zeci de mil.de euro )
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

gdo

Zona Santimbru de deasupra zidurilor de sprijin, unde pomeneam acum doua zile ca au inceput sapaturile. Din pacate, din drum, nu se vede progres. Azi cand am trecut la baza mai erau doua excavatoare parcate, dar de sapat sapa doar cel din pozele de mai jos.






TibiV

Quote from: Quest on August 11, 2016, 08:06:51 PM
La 2m55s e o intoarcere pe autostrada, un mod frumos de-a da utilitate suplimentara unui pasaj inferior peste un DL.

Asta am vazut si eu...
Dar nu am vazut nicaieri in planuri asa ceva...
Si nici nu am mai vazut la vreo autostrada de la noi asa ceva.

Quote from: Quest on August 11, 2016, 08:06:51 PM
La 4m10s ar parea ceva similar dar e prea aproape de intoarcerea de mai sus.

Observ o diferenta mare intre cele doua...
Cea de la 02.55 nu este o simpla intoarcere, pentru ca are si banda de iesire de pe sensul Turda->Sebes care se vede bine la 02.58 ...
Ceea ce duce cu gandul fie la un "mic nod" fie la o iesire temporara cum ne dorim noi la Holdea...

(La 04.10 nu se vede asa ceva, dar acolo lucrarile sunt intr-o faza mai putin avansata, deci ar putea sa apara si acolo.)

Dar ar mai fi o posibiltate - sa fie CIC-ul intre ele...
Dar parca ala era mai spre Aiud...

Acum sunt pe mobil si mi-e greu sa vad planurile... :(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)