Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

elion

lotul3 debleul Gâmbaş



viaductul Gâmbaş







spre nodul Aiud









deasupra drumului Aiud-Gâmbaş privind spre Turda

privind spre Sebeş

tom

#5461
La ST3 se lucreaza la tensionarea grinzilor de la Nod Aiud si tot acolo au inceput lucrul la trecerea peste CF. In rest se pune balast stabilizat si emulsie in prima jumatate a lotului(se vede in poza postata de elion), plus au decopertat zona(destul de sensibila) la devierea DN1 de la Ormenis.


luc

Daniel, excelente vesti pentru lotul 1!! Sa speram la o activitate cat mai sustinuta.Cheers

elion

valea Aiudului











în spate la Metalurgica





deasupra DJ-107E privind spre Turda

privind spre Sebeş

utilajele de pe lotul 2





TibiV

elion,
tom,
Daniel_I...
:cheers:

Pacat ca nu este week-end decat o data pe saptamana... ;)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

trifuhoria

#5466
Subscriu si eu: Trafic sufocant joi dupa masa, am facut Sebes Turda in 2:10, asta dupa ce intre sebes si Ciugud am mers pe la Daia.

In schimb, aseara, duminica ora 18:00 cel putin 10 camioane transportau pamant pentru terasament dinspre Unirea spre zona Manastirii si a supratraversarii care se executa langa fabrica din zona , folosind drumul tehnologic. (Leier cred ca se numeste) Bravo Porr!!!

AndyM09

Ma bucur nespus de mult pentru ce vad si citesc... efect-ul AC-urilor se resimte. Pacat ca au emise atat de tarziu. Dar mult mai devreme decat prea tarziu. Eu la un momentdat am crezut ca se vor rezilia contractele, sincer. :-[

elion

#5468
valea Aiudului- am sperat să găsese o grindă ridicată, poate mâine.







TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

gdo

#5470
Pe lotul 1 saptamana incepe in forta si se pare ca ritmul de lucru incepe sa creasca...
Zona digului de la Drambar, zona unde s-au finalizat in ccea mai mare parte decopertarile (de la dig la deviere)







Preagatire pentru un nou podet:








gdo

#5471
Zona deviere de la Drumul spre Drambar, forfota mare in zona:



Privire spre Sebes:


Privire spre Turda, deja lucreaza la Terasament si acesta a inceput sa creasca, se poate vedea ca e la nivelul unui mini-tunel




Iar aicea in plan putin mai indepartat au dat peste un cimitir, speram sa nu puna prea multe probleme:



Iar o alta informatie de pe surse, ar trebui ca cel tarziu de saptamana viitoare sa vedem miscare si in zona localitatii Lancram....sper ca informatia sa fie corecta.. :D


Iar pe lotul 2 cei care ati avut azi drum pe la Santimbru au putut vedea ca au inceput sa intre in deal deasupra zidurilor de sprinjin, aicea incepe si ei decopertarile dupa ce zidurile de sprijin au fost finalizate in zona. (din pacate fara poze)

Stefan01

Super ! Multumim, gdo si sursei:cheers:

ciprebbe

Numa bine sa punem de o filmare.

Daca v-a mai ramas, dupa vacanta, prin buzunare ceva maruntis nu uitati de donatiile la filmarile aeriene :p

http://www.proinfrastructura.ro/implicare/donati/

ASOCIATIA PRO INFRASTRUCTURA
CIF 34449579
Str. Nemira nr. 19, Gilau, Jud. Cluj
IBAN RON: RO 76 INGB 0000 9999 0501 0272
IBAN EUR: RO 16 INGB 0000 9999 0502 5999
Cod BIC: INGB
Cod SWIFT: INGBROBU
ING Bank Cluj-Napoca
Detalii plata: donatie
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

elion

Valea Aiudului- grinzile sunt tot jos, dar au adus încă o macara