News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Stefan01

La secunda 52, din ultima filmare a celor de la Ziarul Unirea, priviti cu atentie ce scrie pe bratul forezei.  :)

rocklee

se pare ca nenea cu ferma din nodul alba iulia ....a plecat  :)

Ionut

^^ Scrie Aktor. Dar nu m-am prins care e ideea. :) Se plimba utilajele de colo-colo, nu e nimic special. :)

Stefan01

#9663
Nici eu nu m-am prins. Ideea e ca ei nu au finalizat forajele. Cred ca vor sa scoata bani deoarece utilajul le sta.
Posibil sa nu fie de bine. Trebuiau sa foloseasca foreza, cu atat mai mult daca luam in calcul ca mai au structuri de executat.

Stefan01

In chenarul rosu avem un inceput de alunecare ?



tavi_gg

Si totusi pe ST3 exista acele probleme din cauza carora s-a amanat deschiderea sau ele sunt doar inventii?? Si daca chiar exista constructorul se ocupa de remedierea lor?
Multumesc!

adiarc

Nu exista iar constructorul nu va misca un deget,decat daca este suplimentar platit pt o munca in plus....

Avem multa,multa,multa minciuna zilele astea si probabil vom avea si in viitor....Scopul e exact acela pe care il arata si nedumerirea ta....un razboi informational,propagandist cu o avalansa de aberatii,din care oamenii sa nu mai poata distinge adevarul de minciuna
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

udar

Cate deschideri va avea acest pod ca este foarte lung  16 sau 17 ?
Si se vor monta 10 grinzi pe deschidere adica 160 sau 170 ? 

Trimis de pe al meu SM-A300F folosind Tapatalk



gdo

Foto ST 4 
Sursa: Compania Naţională de Administrare a Infrastructurii Rutiere
https://www.facebook.com/cnadnr/posts/1972712582988811








Dominik

You're in Steelers Country

florin74


adiarc

se anunta temp ceva mai scazute...normale calendaristic...il asteptam si pe premaritul serbanescu( s mic..f.mic ),mana de aur,echipata cu mii de senzori sa ne spuna cate ceva despre planeitatea,rugozitatea,aderenta asfaltului...si pe sova..aka personalitate puternica,care nu se lasa influentat de nimeni (  :lol: :lol: :lol: :lol:),sa ne spuna ca va fii gata de condus cand va fii receptionata ...si va fii receptionata cand e gata  :headbash:
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Dominik

Chiar sunt foarte curios de ce se vor mai lega acum ?  >:(
You're in Steelers Country