Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ddfab

pe lotul 1, se pare ca activitatea in ceea ce priveste capitolul grinzi, se rezuma doar la depozitarea acestora pe traseul autostrazii. apar tot mai multe bucati aici, pe care le aranjeaza frumos...inca nu am vazut miscari spre podul ampoi.


Ionut

Cand i-am vizitat nu păreau deciși să instaleze grinzi la podul peste Ampoi. Nu cred ca s-au răzgândit între timp... deci probabil ca pana la primăvară vom vedea doar depozitare și transport în zona.

Iceman

#9122
Ar fi aiurea sa astepte primavara pt montarea grinzilor pe lotul 1 pentru ca vremea ii ajuta si 70% din piloni si culei sunt deja executati unde sa lucrat pana acum ...

Daniel_I

#9123
Probabil ca vor sa elibereze zona unde sunt depozitate acum grinzille. https://www.google.ro/maps/@46.0753417,23.6140376,520m/data=!3m1!1e3!5m1!1e1
Desi in zona Alba Iulia temperaturile sunt de iarna, si precipitatii, constructorul lucreaza la structuri. Sambata erau lucrari la podul peste Mures, doi piloni din partea de sud a raului sunt aproape terminati, structurile din Oarda.  si podul peste raul Sebes. O casa din Oarda incepe sa fie demolata bucata cu bucata. Inca astept sa inghete terenul ca sa pot intra sa fac si poze.
On The Road

AkaManah

Azi, pe la 8.30 am vazut miscare anemica pe L2 la Santimbru. De asemenea L1 a ajuns langa L2 cu decopertarile. Am vazut acolo niste buldozere care lucrau.

nrb

E bine că se lucrează, nu știu cum stau cu autorizațiile, dar zona nu ar prezenta dificultăți de execuție, vezi LD2, LD3, LD4 sau OS3, deci spor mult!!

luc

#9126
De dimineata era activitate in zona giratoriului de langa Lancram, lot1:

Powered by API/PUM imgur uploader

P.S. Seara erau si mai multe utilaje in zona unde a fost DN-ul.

pasadia

Am impresia ca au aparut si pe A1 balizele in dreptul viitoarelor bretele spre si dinspre A10. Nu au dat jos parapetii laterali, nu au facut alte lucrari, dar oricum pare a fi un pas inainte.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk



Ionut

Semi-offtopic, doar voiam sa le multumesc publicatiilor din zona Alba pentru preluarea pozitiilor. Vad ca o fac constant. :cheers:

^^ Legat de nodul Sebes, ar fi ceva sa vedem lucrari la nod. Din pacate, nu au AC. Cel putin eu nu stiu sa fi fost emisa... Poate doar muta pentru a avea acces in santier. Nu stiu, zic, chiar nu cunosc. Poate baietii din zona pot da un telefon la constructor. :)

Daniel_I

#9130
Quote from: pasadia on December 12, 2017, 12:03:16 AM
Am impresia ca au aparut si pe A1 balizele in dreptul viitoarelor bretele spre si dinspre A10. Nu au dat jos parapetii laterali, nu au facut alte lucrari, dar oricum pare a fi un pas inainte.
Balizele respective sunt pentru lucrari de asfaltare / peticire a autostrazii. E plin de balize intre Sebes si Sibiu care raman pe banda de urgenta dupa terminarea lucrarilor. E bine, pentru ca era si plin de gropi. e ok ca se repara.
Legat de activitatea constructorului la giratoriu Lancram, intra-adevar era ceva miscare azi dimineata la 7.00, dar era prea intuneric ca sa imi dau seama ce vor sa faca. Acolo ar trebui sa se apuce cat mai curand de supratraversarea autostrazii de catre DN1. O sa urmarim...trec zilnic prin zona
On The Road

voyageros





de o parte si de alta a lacului Stejaris

Dominik

Super, la Stejaris e aproape gata, mai sunt lucrari de cosmetica doar...e bn ca si vremea tine cu Porr  :D
You're in Steelers Country

TibiV

voyageros,
superbe cele doua poze...
+1
Cred ca ai o camera "belea"... ;)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

HVMihnea

De acord cu TibiV, sunt geniale pozele.
Cei de la Porr poate-poate reusesc sa se tina de termen. Acum sa speram ca domnii ce la CNAIR nu o fac si vor deschide inainte de mai 2018. Saptamana asta stim sigur ca va fi cald si se vor face progrese serioase.
Din ce tin minte, si bretelele de acces din zona manastirii Dumbrava erau aproape gata (apropo, felicitari celor care au aplicat marcajele acolo, sper sa reusesc sa le fac o poza saptamana viitoare). Cu putin noroc, poate deschid L3 si L4 deodata (si se evita si niste cozi infernale pe L3).