News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

dorum

Quote from: bogdix on November 23, 2017, 07:28:41 AM
Nu stiu ce e, dar constat ca antiorbirea e montata direct pe glisiera. O solutie care pe A1 e dezastruoasa.

Exact asta nu-mi place nici mie... Pe TL2 si LD1 e dezastru...

ciprinel

#8926
Si lichidul de spalare o sa vina in cutia/bidonu negru? Cine-l completeaza cand se consuma? DRDP? :o

SB76UFO

In bidonul negru intra/iasa cabluri electrice/optice , nu cred ca este cu lichide
"Prostia este eternă și invincibilă"

ciprinel

Pai intra ca sa alimenteze cu tensiune pompa necesara, caci fara nu se poate. Exact ca la vasul cu lichid de la masini. Cred ca acolo e si lichidul ca altundeva nu vad de ce l-ar pune.

Vice33

#8929
Quote
Exact, e spalatorul de la camere!
.....

Scuză-mă dar vorbiți prea tehnic, până la urmă ce e cu acea carcasă, despre ce spălător de camere vorbiți, că nu înțeleg. În ce sens camere...? Camere de luat vederi sau ce fel de camere (sigur nu de locuit). La ce se folosește?

vancouver

Pai ai raspuns singur. Sigur nu camere de locuit.  :D
Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitești. Prioritate zero virgulă zero: A0 centura București. Importante: A7 Ploiești - Bacău - Pașcani - Suceava; A13 Sibiu - Brașov - Onești - Adjud; A3 Cluj - Oradea; A3 Ploiești - Brașov; A12 Pitești - Craiova; A8 Pașcani - Iași; A4 Constanța - Vama Veche. Toate NUMAI SI NUMAI cu fonduri europene. Un NU categoric oricărei forme de taxare la km pe autostrăzi.

perfidus

Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

Ionut

Pozitia A10 pentru loturile 1 si 2 preluata de Adevarul.

Vice33

Camera se montează peste acea carcasă, ce rol are carcasa pentru cameră? Puteți da mai multe detalii, vă rog...?

ciprinel

Nu cred ca, camera se monteaza peste carcasa ci in acea carcasa. Pai eu zic ca pentru protectie la intemperii se monteaza in carcasa.

perfidus

Am dat detalii in topicul cu sistemele de taxare , fiind cel mai indicat pentru discuții tehnice vizavi de camere video.
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

AkaManah

Azi am vazut ca se lucra la pilonii pentru podul de la Sancrai. Se puneau cofraje cu o macara.  In rest nici o miscare in zona.

Granata06

Ce miscare sa mai fie avand in vedere ca o buna parte a subcontractorilor nu si-au mai primit banii din aprilie.

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ddfab

premiera de pe lotul 1 !!! primele grinzi in miscare... :D




















sunt curios cum vor proceda in continuare. terasamentul nu este ridicat pana sus la podul peste Ampoi. unde le vor duce? de urmarit in zilele urmatoare... ;)