Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

ddfab

si aceeasi abordare, pe directia Sebes Turda. in prima fotografie se vede celebrul parau al iovului. aici au coborat putin si in groapa...
pe deal, sunt vreo 8-9 terase...mobilizare foarte buna in zona.











Ionut


Vice33

Trag tare, peste 2 sapt daca vremea le permite, ar putea incepe cu turnarea primului strat de asfalt...multumim de poze. Să fie într-un ceas bun acest efort!

epuru

Mai 2018 pentru ST4, imi cer scuze daca s-a mai postat deja.


rocklee

mentalitate, profesionalism si responsabilitate ...respect POR  :)

rocklee

#8885
ddfab...o intrebare ...acestia ce fac  aici ...feliaza dealul  :D


Ionut

Mai 2018 ar fi momentul finalizării. Inclusiv CIC, ITS...
Sa vedem daca vor vrea sa deschida. Din ce in ce mai probabil ca nu.

pasa_andrei

Pacat ca au avut ghinionul sa plece dealu acela.

Acum oare nu o sa deschida ST3 anul acesta si in 2018 vor deschide cu totul ST3 si ST4?

Tavi

Ionut, patrupedul din prima poza este de la Contractor sau de la Beneficiar? Am o banuiala ...  :lol:
Serios vorbind: Well done Porr!

Allex

Daca ST3 va fi finalizata si receptionata acum, inainte ca ST4 sa fie gata atunci ea sigur va fi deschisa circulatiei. Ce motiv sa ai sa o tii inchisa? Ai noduri la Aiud si la Decea/Unirea? Atunci de ce sa nu o folosesti? Cum ar putea justifica CNAIR o autostrada finalizata si nedeschisa circulatiei, indiferent de lungimea acesteia? Ramane la latitudinea soferilor daca o vor folosi sau nu.
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

Ionut

Păi se face recepția pe ST3? Asta e întrebarea. ITS, spațiu servicii...

pasa_andrei

Nu vor sa deschida nimic acum si la anul o sa faca festival de deschideri . O sa se plimbe prin toata tara , ba pe A1 ,ba pe A3, ba pe A10.

AkaManah

E impresionant ce fac italienii la nodul AB Nord. Vor sa excaveze tot varful dealului? Au ales oare alta solutie pentru alunecari decat cei de la Aktor?

alin_simeriaveche

Eu inca trag nadejdea ca pe 22 Decembrie vin acasa pe o parte din A3+A10. Doar sper  :(( :)

dorum

ai toate sansele... te duci pe A3 pana la Gilau... te intorci apoi la Turda... vi pe DN si poate, poate intri pe A10 lot 3. Apoi pe DN pana la Lancram. Apoi A1 :)