News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

alexV


Ionut

Nu sunt prea multe poze, reportajul este foarte bun, o sa pun si pe Facebook.
Mulțumim! :cheers:

TibiV

Am mai spus-o de cateva ori...
Pacat ca nu avem concurs foto!
Quote from: alexV on October 28, 2017, 09:48:51 PM


Quote from: alexV on October 28, 2017, 10:30:04 PM
pasajul de la Dumbrava


Glumesti ?!?!?!...
Quote from: alexV on October 28, 2017, 10:37:23 PM
Daca am pus prea multe poze lasati-mi feedback, sa mai triez pe viitor.
Nu ti-au ramas niste poze nepostate ?....
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

rebel

la ce referire face 6?? este pus peste semnul cu iesire Unirea in 3000m.

ps:reusite poze ;)

yetiman

#8554
Logica ar spune ca e "iesirea Nr. 6" (pe A10). Ar fi bine sa avem si noi iesirile numerotate.  :D

Cam asa ar arata:
1 - Sebes
2 - Alba Iulia Sud
3 - Alba Iulia Nord
4 - Teius
5 - Aiud
6 - Decea/Unirea
7 - Turda

Sper sa am dreptate (ne lamurim daca o sa evdem la Aiud cifra "5" pe panou).  :D
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

perfidus

@alexV foarte clar fotoreportajul si reusite poze! La alunecare santurile transversale pe care zici ca le-au sapat sunt si pe zona carosabil sau doar spre vale? Sunt lucrari ample, pacat că au greșit la proiectare. Daca lasau zid de sprijin poate ieseau mai ieftin si fara batai de cap. Mai sunt lucrari multe dar marunte.Eu zic  ca termina in doua  luni.  Hai ca se poate!

Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

alexV



Quote from: perfidus on October 29, 2017, 12:37:49 AM
@alexV La alunecare santurile transversale pe care zici ca le-au sapat sunt si pe zona carosabil sau doar spre vale?

Toata autostrada, transversal. Am vazut 2 astfel de santuri.

Sent from my SM-G800F using Tapatalk



Allex

Intrebare pentru cei din zona, sau cei care trec prin zona: au aparut indicatoare cu A10 pe DN1?
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

yetiman

#8559
@AlexAllex - chiar joia trecuta montau panourile pe DN1 la Aiud si la Decea cu A10. Destinatiile pe A10 erau barate cu "X" din banda alba (usor de dat jos).

N-am facut poza ca m-au luat prin surprindere. Joi dimineata (la dus) nu erau, iar dupa-masa (la intoarcere) montau la ele.
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

C0ndu

Pe la C.I.C. nu se poate ieși din A10?

yetiman

Accesul intre DN si CIC este doar de uz intern.
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

pasadia

Si la Pianu probabil la fel se considera. ;)

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe