News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

rocklee


rocklee

relocare DN 1...in zona Lukoil...


rocklee

imagini cu terasamentul din imediata vecinatate  a deneului zona lukoil....daca poate cineva sa-mi spuna ce vafi acolo un pasaj peste dn1 sau ...se va face un pasaj peste autostrada





rocklee

#6963
urmatoarea oprire podul peste mures de la LIMBA ... :D




rocklee




vedere spre malul celalalt spre alba




rocklee

#6965
si vitorul terasament de linga podulde la LIMBA  :p ...

rocklee

urmatoarele imagini sunt de la nodul alba iulia ..cel dinspre sebes
aici era o proprietate [micro ferma ]  chiar in mijlocul nodului ...dar paznicul de acolo spunea cai pe picior de plecare ...





rocklee


rocklee


rocklee


Dominik

#6970
Oooo ce surpriza placuta sa te vedem pe A10  :D Rocklee, aici autostrada va traversa DN-u, dupa cum spunea mai sus si Daniel_I

You're in Steelers Country

perfidus

#6971
Felicitări Rocklee! Ti-ai extins zona de acțiune. Ce-mi place că ai o atracție către structurile de la pasaje, fie ele mari sau mici, mai ceva  (sau cel puțin la fel) ca pentru piramidele egiptene.  Aprecierile sunt chiar in sens pozitiv. Niciodată nu mă plictisesc privind la pozele tale din toate unghiurile.
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

Atila60

Felicitari Rocklle.Cam mare concurenta,sper ca colegii sa nu se supere ca le furi pita.Inca odata felicitari tuturor colegilor participanti la foto/pilmari.

Daniel_I

#6973
Eu nu mă supăr. Îl așteptăm pe Rocklle pe lotul 1 când se vor apuca de structurile la poduri. Se anunța vara asta.
Cel puțin la cei 6 piloni care se vor situa în apelei Mureșului. ( info pe surse) :-D

On The Road

rocklee

#6974
 podului de la LIMBA  :p ...partea dinspre alba  :D ...
terasamentul dintre podul LIMBA  :p si nodul alba 1 ...