Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Europiu

Sper ca am inteles si retinut bine ca sa fac un rezumat : Pizzarotti (care au lasat balta A3 langa Bucuresti) au de facut doua noduri complexe, noduri a caror proiectare nici macar nu e terminata/aprobata inca. Asta, la mai bine de doi ani de la primirea ordinului de incepere a lucrarilor. Si noi visam sa fie gata in 2018? Cu scuzele de rigoare, asta nu mai e optimism... (Nota: da, mi-e clar ca mare parte din intarzieri nu se pot imputa constructorului, dar nu prea conteaza a cui e vina).
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

elion

La podul de la Rădeşti au mutat forezele pe malul drept al Mureşului.

gdo

Elion  Nu te credem fara cateva fotografii :))

elion

Deocamdată sunt în Sibiu, vineri ajung în Aiud.

yetiman

,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

yetiman

,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

TibiV

Quote
1. Finalizare proiectare pentru Sectiunea C si Obtinere Autorizatei de Construire pentru sectiunile B (km 14+000- 17+000) si C (km 0+000-km 0+300 si Nod rutier Sebes )
2. Obtinerea Acordului de Mediu revizuit
3. Aprobare HG pentru exproprieri suplimentare
4. Obtinere Autorizatie de Construire pentru lucrarile aferente exproprierilor suplimentare

Sper sa nu intram in urmatorul deceniu cu lotul asta amarat....
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

gdo

Ca si observatie eu sunt de parere ca acum incepe sa se vada si in aceste statistici miscarea sustinuta de pe lotul 2. Pe acest lot chiar se munceste sustinut si mare era nedumerirea mea de ce procentul era sub lotul 1...desi realitatea din teren era cu totul alta...eu personal cred ca realitatea din teren este chiar putin peste ce arata chiar si acum procentul si ca in urmatoarele raportari vom avea cresteri destul de bune ale procentului de lucrari executate.

lupualb

Astazi de dimineata am trecut prin dreptul Campului cu Maci, lotul 1 si se pare ca s-a reluat lucrul in zona. Un excavator era langa DN, pe partea dreapta, directia Alba Iulia si musca din buza dealului.

Ionut

Unul? Doar unul? :)
Cu un excavator nu se face primavara...

elion

#6595
Pentru a fi crezut - podul de la Rădeşti, malul drept al Mureşului





malul stâng





spre DJ 142L Rădeşti-Leorinţ





Pârâul Secădaşe



podul de la Sâncrai





Europiu

@elion  :cheers:
Cred că nu e vorba atât de crezut cât de "foamea" pe care o avem cu toții după iarna lungă.
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

gdo

+1  de la mine. Si te mai asteptam cu astfel de dovezi  :lol:

rocklee


rocklee

#6599
sa zambim un pic ...si sa nu sa  supere ionut  :D

in urma cu un an am primit de la cineva pe MESINGER trei poze cu podul peste raul MURES de pe lotul3  sebes turda
sa m scuze persoana care mi le trimis pentru ca numai ieri lem vazut.... :(
eu spun ca merita vazute  :)


:D :D