Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Dominik

Super veste, imaginile sunt graitoare ! :)
You're in Steelers Country

dr4qul4

Super veste va fi cand vor incepe la nod. Ala e cel mai dificil punct al lor.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

ddfab

^^^ la noduri. ca au trei mari si late :), plus ca cel de la sebes( complicat) iar cel de la alba nord , prin dealul ala gaunos...

dumbravaandrei

Quote from: dr4qul4 on November 08, 2016, 12:38:11 PM
Super veste va fi cand vor incepe la nod.

Chiar... ceva PT sau AC pentru nod Sebes? Am cautat prin ultimele 15 pagini si pare ramas in aer subiectul... se mai stie ceva?

Teo

Se lucreaza la descarcarea arheologica din campul cu maci. Au impartit situl in sectoare, metodic, si se sapa.


cristi5

^^ daca cineva vrea sa adauge in acest tabel locurile unde nu este AC, dati-mi un PM si va dau drepturi.

Punctele vor fi vizibile aici sa nu mai trebuiasca cautat prin topic... Coordonatele se pot afla usor prin click in punctul respectiv (se afiseaza sub harta)

Ionut

Ar trebui in curand sa vedem AC si pentru nodul Sebes. Lucrurile sunt clare legate de nod, trebuie formalitatile birocratice facute.

Lotul Porr:









CNAIR

elion

Google Earth prezintă imagini din 10.10.2016 pentru nodul rutier Turda

TibiV

ddfab,
nu ai sanse sa ajungi la nodul Alba Iulia Nord ?...
Poate vezi macar o "deztelenire"....
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Stefan01

^
:o Pai nu au AC.

Esti un optimist incurabil.  :lol:

ddfab

TibiV.
nimic . nici o miscare. trec zilnic pe acolo. cand apare ceva semnificativ , anuntam imediat! :)
stii pozele de la Holdea de pe lotul 3 LD? cu sapatura care se termina intr-un zid de pamant? asa este si aici la limita intre L1 si L2. debleul celor de la Aktor se termina intr-un zid de pamant de pe L1.

Daniel_I

Nu e nici o miscare la nodul Alba Nord. As zice ca debleu de la aktor se termina intr-un ditamai dealul. nu intr-un simplu zid de pamant. :D
Asteptam AC
On The Road

adiarc

Astăzi am observat ceva gropi arheologice la nodul Sebes,langa giratoriul avariat spre A10....am fost surprins neputând sa opresc ,așadar fara poze
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Stefan01

^

Seamana cu cele din ultima filmare aeriana de la 22:10 ? Sau sunt proaspat sapate ?

adiarc

Da....acelea sunt.....probabil nu le-am observat pana acum,pt.ca nu m-am uitat la filmare
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura