Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

zorro

Noutati la nodul Aiud, au inceput ridicarea grinzilor, aveau deja 2 tronsoane in lucru dupa cum se vedea din DN.
Vin inspre linia ferata.
Nu contează cine votează, contează cine numără voturile! (Iosif Vissarionovici Stalin)

TibiV

Si se vor opri la linia ferata... :(
Uite cum arata culeea in poza facuta acum cateva zile de elion:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

adiarc

Porr a primit ceva,poate accelereaza
Tirrena insa nu......asa ca mai greu cu acceleratul,desi a primit pt Tm-Lugoj

eu inca sper ca anul asta se va circula pe lotul 4 cu iesire la nodul Decea...speranta moare ultima
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

ciprebbe

Ia-ti gandul. 100% nu se circula in 2016 pe nici un lot din A10.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

infraAdi_ro

Montaj predale POD METALIC PESTE RAUL MURES -Autostrada Sebes -Turda -lot 3 Tirrena Scavi .




Montaj grinzi Nod Aiud





sursa:un prieten din teren
Romania are un viitor doar daca are prezent!

TibiV

O :cheers: pentru tine si o :cheers: pentru prietenul din teren...

Sa nu uit, una si pentro Pokemonul simpatic... ;)

:gj:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

NGC

#5571
Pentru ST4 problema relocarii LEA este rezolvata complet.
Din cate stiu, singura factura mai mare neachitata este cea din 12 August 2016, in valoare de 5.114.410,94 RON cu TVA. Mai sunt doua facturi mici, dar aia nu ar trebui sa fie vreo problema.

Sa vedem acum mobilizarea lui PORR.

NGC

#5572
^^^ Am incurcat loturile ST3 si ST4 mai sus, deci ce e mai sus se refera la ST4.

Quote from: horatiu.cosma on July 23, 2016, 10:37:54 PM
Mai e ceva relocare de LEA la limita cu lotul 4 de rezolvat, in rest lotul TS e deblocat complet din punct de vedere birocratic. Sa vina banii pentru lucrarile executate si o sa fie material pentru poze la greu.

La TS facturile sunt achitate la zi, dar ultima factura inregistrata este cea din 22 Decembrie 2015.
Dar sa nu uitam ca autorizatia de construire pentru lucrarile efectuate fara AC a venit abia recent, deci nu se puteau factura.

Eurocopter

Quote from: NGC20 on August 26, 2016, 09:08:50 AM
Pentru ST4 problema relocarii LEA este rezolvata complet.

Este rezolvata complet, mai putin relocarea. :) Linia este programata sa fie inchisa in octombrie, abia atunci se poate muta stalpul.

NGC

Observatia este corecta, dar ma refeream la AC. :p

zorro

#5575
Am ceva imagini de la nodul Aiud cu ridicarea grinzilor, deja pe trei tronsoane facute azi pe la 10 dim.





foreza era pe partea cealalta, partea cu podul
#TibiV are dreptate la culeea de peste linia CF nici tipenie de om (0) miscare



locatia aici

Nu contează cine votează, contează cine numără voturile! (Iosif Vissarionovici Stalin)

papibabone

La sintimbru se baga umplutura linga celebrele ziduri  si se  turna beton la piloni ce traverseaza DN  , iar la decea-inoc erau utilaje care lucrau la terasamente , se vede un ritm mai crescut de munca fata de inceputul saptamani, tot aici se turna beton la un pod . Scuze pt poza este facuta din mers , daca este nevoie voi opri sa fac mai detaliate


Sent from my iPhone using Tapatalk

zorro

#5577
citeva imagini si de la subtraversarea DN de la Decea -Ormenis



vedere spre Aiud







traversare linia CF nimic inceput pt pod dar se turna asfalt sau stabilizant



al doilea pod de 'fer' peste mures





subtraversarea din alta perpectiva (pozitie)



relocare DN







spre aiud





spre decea







pe lotul 4 intre podul de la Inoc si granita cu lotul 3







cam atit pentru azi
va doresc un weekend placut!

Nu contează cine votează, contează cine numără voturile! (Iosif Vissarionovici Stalin)

ciprebbe

Excelenta locatia de la subtraversarea DN, nu mai trebuie sa bag drona acolo :)).
Multumim de fotoreportaj.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Atila60

Pt zorro frumos foto reportaj tineo tot asa,mersi mult.Cred ca ai avut mult de ümblat pe jos.