Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

horatiu.cosma

#4395
In zona respectiva deja erau multe podete, nu cred ca erau nemultumiti aiudenii. Acolo o fi fost in SF niste debite la inundatie ce nu erau acoperite doar de podetele facute initial de TS. Localnicii nemultumiti erau cei din Gambas, care ar fi trebuit sa ajunga la cimitir cu un ocol foarte mare. Acolo vor face cei de la TS niste overpass-uri, intre podurile peste Mures, in debleu.

Europiu

^ Asa e. Cred ca nemultumirile cu accesul la terenuri era in zona Gambas, la est de Mures, intre cele doua poduri.
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

yetiman

My bad.
Recunosc ca nu sunt familiar cu zona respectiva.   :D
Si cum Gambas e aproape de Aiud, le-am confundat. (stirile nu localitatile  :lol:)
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

adiarc

urmeaza poze si stiri interesante...stati pe faza  :)

PS - Quest ai inboxul plin
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

adiarc

incepem in zona drumului dintre Ciumbrud si Aiud......se lucreaza spre Turda,dar in continuare,spre Sebes,pe ter.localitatii Sancrai,Radesti...inca nici o miscare,ceea ce inseamna ca inca nu avem AC





si acum urmeaza vestile mai bune....in zona intersectarii dintre A10 si drumul dintre Limba si Oarda de Jos (Pizzariotti),se lucreaza puternic la arheologie.Sa fie oare un semn al deblocarii ?Sau arheologia s-ar fii facut oricum ?

la copacii din departare este Muresul si cred ca va fii primul pod peste dinspre Sebes

















cam asa arata amplasamentul A10 in zona,spre Sebes



"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

adiarc

trecem pe lotul 2 Aktor-Euroconstruct

aici lucrurile stau bine si se lucreaza acceptabil sau chiar bine judecand dupa data din calendar
era miscare cam peste tot unde avem AC - zidurile de sprijin,decopertari,terasament......am intrat dupa Oiejdea si am iesit cu un km inainte de Santimbru ,din lipsa de timp

















"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

adiarc









aici se depoziteaza pamantul vegetal









momentan atat

PS - hai cu restul AC,Cnadnr ca ne iasa fire albe
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

adiarc

am uitat de aceste 4 poze,tot din zona drumului Ciumbrud-Aiud







"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

horatiu.cosma

Multumim @adi, sper sa ai dreptate si sa vedem miscare si pe lotul 1.

De pe FB-ul CNADNR:

"Pe site-ul Ministerului Transporturilor au fost publicate următoarele proiecte de acte normative:

- Proiectul de HOTĂRÂRE A GUVERNULUI pentru modificarea art. 3 la Hotă¬rârea Guvernului nr. 762/2015 privind declanşarea procedurilor de exproprie¬re a imobilelor proprietate privată situate pe amplasamentul suplimentar al lucrării de utilitate publică de interes naţional "Autostrada Sebeş-Turda"- Lot 4 - http://bit.ly/1Qc9Z2a
- Proiectul de HOTĂRÂRE A GUVERNULUI privind declanşarea procedurilor de expropriere a imobilelor proprietate privată situate pe amplasamentul su¬plimentar al lucrării de utilitate publică de interes naţional"Autostrada Sebeş – Turda" - Lot 3
http://bit.ly/1PRyeAL"

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

gdo

 :cheers: si de la mine Adi.. iar imaginile cu Pitzzaroti sunt chiar optimiste... speram sa ne aduca primavara vesti bune!!!

Denis

Adi multimim!  :cheers: Speram sa fie un an bun !!!

florin74

#4407
De azi :

AKTOR : lucra in zonele cu AC, se indreapta spre Alba Iulia cu zidurile de protectie (de la Santimbru), de asemenea si in zona de la Santimbru spre Oiejdea, inclus dupa supratraversarea DN (acolo era foreza).

TS : Se lucra puternic la terasamente (cred ca punea cimentul ala special pentru terasament, mi-e lene sa caut sa vad cum se numeste, dar erau 2 masini care il astern) in zona dintre intersectia DN cu A10 si nodul de la INOC.

PORR : monta grinzi la Inoc, in rest destul de subtire. In nod la Turda liniste.

yetiman

,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

GDPR