Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

MNU

#3390
In plus, terenul suplimentar poate fi impadurit contribuind astfel activ la protectia mediului. Inzapeziri mai rare iarna, zgomot redus in zonele adiacente autostrazii, etc.

Scuze @alecu, initial nu citisem ultima fraza.

adiarc

up-date lotul 1 Pizzariotti+Pomponio....au inceput mai tare de la incep lotului si pana pe la Lukoil-ul de la Lancram
sper ca asta sa insemne ca AC , e pe "vine "

zona Lancram-Lukoil















"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

adiarc

#3392
organizarea Pizzariotti e structurata pe o suprafata mare in 3 mari locatii - intruna sunt birourile , in cealalta statia de asfalt , utilajele , pompa de combustibil , etc si in a treia locatie - sorturile+zona de amenajare confectii metalice si turnare + depozitare grinzi

zona de birouri , chiar la drumul prp. , pe drumul centura AB-Drambar , langa benzinaria+st.de betoane Pomponio









zona 3 ( in ordinea deplasarii pe drumul tehnologic )











autostrada , trece chiar prin spatele zonei de , depozitare a grinzilor











zona 2...asta e probabil st.de asfalt





momentan atat


"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

TibiV

Referitor la primul set de poze...

Daca vedeam KM 1+400 nu era o problema, dar asa sunt nevoit sa intre: ce inseamna PK ?!...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

anacronox

@tibiV. PK sa fie punct kilometric?

nenea_hartia


TibiV

Mulțumesc !
Englezim șantierele ?... :)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

alexV

Pizzaroti si Aktor isi fac singuri grinzile, Porr le-au ridicat deja. Oare TS le ia de la Prebet Aiud? au gard comun, sunt vecini.

Granata06

TS isi iau grinzile de la Prebet Aiud si Somaco Teius.

rocklee

pizzaroti nu au fcut nimic inca in zona nodul lancram ????

alecu26

nu au inca apobat proiectul. se vede din raspunsul dat de CNADNR. Si la ce visuri umede au ei...nici nu cred ca sunt sanse de aprobare.
Drumurile noastre POATE;

interesantul

Stiu că curioșii mor repede, dar nu mă lasa ficatu să stau liniștit!

De ce și cu ce dau pe taluzuri?
Vorbesc de ceva substanta verde care am vazut-o ieri pe marginile A10 de la Turda la Decea.
Parca e vopsit pamântul cu verde să pară gata inerbat ca pe vrea odioasei...

Multumesc cu anticipatie
Am pierdut prin Romania 30 de ani...

gdo

Dupa ce ieri au pigulit toata ziua la macara azi au terminat de montat si au inceput sa o foloseasca la descarcarea componentelor mari pentru statia de betoane...in continuare cred ca o vor folosi si la grinzile ce vor fi produse in santier...






danutzu_1069

@interesantul
Substanta aceea verde, contine: apa, seminte de iarba si ingrasaminte. Este o modalitate de insamantare rapida pe suprafata mare.
Practic se stropeste cu furtunul suprafata respectiva ca si cand ai uda cu apa.