Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

adiarc

Mulțumim de poze....poate pana la toamna vin toate Autorizațiile pe loturile 1 si 2....dar atunci ce sa vezi.....SURPRIZA....toamna ploua si iarna e frig si ninge
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

mariansb

Pana sa se apuce de lucru in santier , zilele trecute i-am vazut pe cei de la Aktor si Euroconstruct ca isi faceau bagajele si paraseau spatiul unde aveau birourile in zona de centru a Alba Iuliei. Nu stiu daca au plecat de tot sau doar s-au mutat in alt imobil, o sa incerc sa aflu .
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

gdo

E posibil ca o parte din birotica sa o mute in amenajarea de la Teius unde de la mijlocul saptamanii au inceput sa aduca mobilier si birotica...

alexV

Quote from: gdo on June 22, 2015, 06:59:43 PM
poze facute duminica deci toate utilajele stationau.

nu chiar :) pe la orele 19:00 duminica Porr lucra la devierea DN-ului. pregateau finisorul pt un nou strat de asfalt, sau tocmai asfaltasera.

Off: datorita accidentului de pe A3 care a dus la inchiderea autostrazii, a fost o placere sa rememorez traversarea municipiului Turda in 35 de minute

nenea_hartia

Mulțumesc tuturor pentru poze!
@viorelelasin: excelent minireportaj, bine ai venit!

Cozak

Foarte frumoase poze si de sus...si de jos!Multumim.

davyl

Multumesc si eu pentru festivalul de poze!



cfdp

din surse neoficiale (un subcontractor de utilaje) se pare ca pe lotul 4 s-au oprit lucrarile din LIPSA AUTORIZATIE CONSTRUCTIE???
automat atrage dupa sine imposibilitatea decontarilor. S-a lucrat din avans sau cash flow?
Mai sa fie....

yetiman

Din pacate, se pare ca situatia este mai grava decat ne asteptam.
Am trecut azi pe la 8:30 pe langa L4-Porr. In continuare, singura zona unde se lucreaza este Stejeris - Turda. In rest, absolut nici o miscare. Totul este oprit. Nu stiu care sunt motivele, dar ultima plata facuta de CNADNR nu a schimbat nimic. Sa fie lipsa avize de mediu sau AC?

Pe lotul 3 se lucra la nodul de le Decea, si, mai slabut, la pasajul peste DN. Mai departe spre Aiud nu se mai vede din DN daca utilajele lucrau sau stationau.

Pe lotul 2, in zona nodului Teius - absolut nici o miscare. Vegetatia a napadit gropile arheologice si atat.

Eu unul sunt foarte dezamagit de situatia actuala. Se pierde timp pretios (vremea e buna pentru lucrari) si se vor perde foarte multi bani europeni.
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

elion

#3011
Duminică 21.06.2015 lângă valea Aiudului




Între vale şi DJ 107E




Zona DJ 107E (drumul dintre Aiud şi Ciumbrud)








Ieri 23.06.2015 zona podului de la Gîmbaş








yetiman

Cateva poze de pe lotul Porr, de azi dimineata:






Si una de dupa-masa:
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

TibiV

Multumim elion si yetiman !...
Lotul 3 chair incepe sa arate bine... :)
Pacat de "ïnghetul" de pe L4... :(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)