Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 5 Guests are viewing this topic.

trifuhoria

Live!!! Se turna beton la capatul viaductului...cel tot discutat...si se asfalta pe toata lungimea dn-ului relocat!!! Ora 1930

bond

confirm
1PM, doar aici se turna beton:



la măhăceni se descărcau niște panouri pentru cofraje:



restul grinzilor sunt în stand by lângă:



poze cu tel pe fugă, eram cu treabă. nici o mișcare în rest



horatiu.cosma

Multumim, cu exceptia podului peste Mures si a nodurilor, nu par sa fie probleme mari, poate ceva relocari. Speram sa inceapa cat mai repede.


luc


TibiV

Jos pălăria !
Mulţumim !
Dar acum că ne-ai învățat cu nărav, aşteptăm cu nerăbdare L3 si L4 !... :)
:cheers:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

viorelelasin

#2992
Am avut ocazia sa zbor deasupra nodului A3-A10 duminica. Incerc prin aceste poze sa ajut o comunitate pe care o urmaresc de 2 ani de zile. Multumesc.











Aiud.dan

Multumim,  faina realizat,dar te rog sa nu te superi, e doar jumatate din lotul 2,lotul 2 tine pina la aproximativ 100m de DJ 107E la intrare in Aiud.

delacroix

De asta apare sub Lot2 "Alba Iulia-Teius". Nici o suparare. Vine si Aiudul

Aiud.dan

Ok , am anteles,scuze,frumoasa realizare si munca ai depus sa faci  asa ceva, bafta si asteptan si restul traseului , o zi faina sa ai.

ddfab

delacroix! si din partea mea :cheers: oare cand o sa vedem asta si in realitate?

cfdp

#2997
felicitari pentru prezentare, dar din pacate este munca in zadar, deoarece nu se vor respecta nodurile, cel putin pentru lotul 1
am postat la pag180 planuri propuse in declaratia de proiect

gdo

Cateva imagini de pe loturile 3 si 4... poze facute duminica deci toate utilajele stationau.










gdo

Si un al 2-lea set de imagini...












Concluzie: cu toate problemele din ultima vreme...loturile 3 si 4 arata foarte bine...spre deosebire de loturile 1 si 2 unde...lipsa totala de miscare...