News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Aiud.dan

#2475
Da, cam asa banuiesc ca o sa arate. dar nu stiu cit de ieftina e varianta asta.

igorashu

Nu cred să fie o diferenţă atât de mare de cost încât să nu avem şi noi ceva mai frumos. D-aia le zice lucrări de artă, nu? :)

ciprebbe

Si inainte de manastire fundatiile pasajului arata ca cele din poza11 de langa lac. Chiar sunt curios daca modifica arhitectura pasajelor.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

alecu26

#2478
Quote from: ddfab on April 15, 2015, 08:52:37 PM
si a rezultat aceasta....

prima grinda produsa pe santier!!! :D

se risca Pizzaroti. Proiectul nu cred ca a fost nici macar prezentat, dapoi aprobat de catre CNADNR. Gandindu-ma la cat a avut de tras Tirrena Scavi....hmmm. Dar cred ca merg cumva pe grinzile mici inca, la poduri care e destul de clar ca asa va fi...gen deschider 20-30 metri.
Drumurile noastre POATE;

alecu26

da...din ce stiu vor fi niste cadre cu forma mai degraba asemanatoare cu ce exista pe tronsoanele initiale de pe Buc-Cta. Ce ati pus voi in poze e mult mai exagerat. In fapt...si Max Bogl a facut deja niste cadre cu elevatii inclinate pe Nadlac-Arad.
Drumurile noastre POATE;

gdo


TibiV

 :oops:

Astea nu sunt cumva primele poze de lucrari pe pe Lotul 2 ?....
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

mariansb

#2482
Ba da , se vede echipamentul celor de la Euroconstruct si da pana acum am avut imagini doar de la organizarea de santier .
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

adiarc

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Ionut

Au intrat repede in teren. Ma bucur sa vad ca toti constructorii de pe A10 pana acum au chef de treaba.

gdo

Din pacate nu sunt lucrari directe la autostrada.. sunt lucrari conexe..  fac un drum tehnologic deoarece se pare ca nu le va da voie sa circule cu utilajele grele pe Drumul Beldiului...

TibiV

Orice drum trebuie inceput de undeva. Chiar si un drum tehnologic...
Poti sa afli daca ala este singurul loc unde s-au apucat de treaba ?
Sa nu uitam ca la vreo 2-3 km de Beldiu au de facut un pod peste Mures, si un al doilea dupa inca 5 km....
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

gdo

Din cunostintele mele este singurul loc unde au inceput treaba si asta se intampla doar de ieri...in zona unde se lucreaza este organizarea de santier. Tot in aceasta zona va fi si o statie de betoane.. Mai multe utilaje vor incepe sa vina in saptamanile urmatoare. Momentan lucreaza doar Euroconstruct, dar din discutia cu paznicul vor veni si cei de la Aktor...dar cand.. asta inca nime nu stie... :) In zilele sau spatamanile urmatoare de indata ce zona va capata constur si vor veni containerele si utilajele.. voi reveni cu poze...

gdo

Cateva imagini surprinse azi pe lotul 1, unde din pacate nu se vede miscare prea mare, dar ramanem cu speranta ca vor incepe in forta in zilele sau saptamanile ce vor urma...





Aicea au strans ceva pamant..cred ca e cel decopertat din zona organizarilor de santier:

TibiV

Multumim gdo !
Tine-o tot aşa !.. :)
Se pare că vei contribui mult la loturile 1 si 2.....
Mama proștilor este mereu gravidă... :)