Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

alecu26

no chance pe lotul 3....la ce poduri au si de care de abia s-au apucat. OK....lucreaza cu o tehnologie care permite viteze mari la pilot forati...dar trebuia sa fie 5-6 masini de forat acum pe santier.

Greu, greu....dpdv tehnologic un pod mediu sa-l scoti sub 6 luni. Ei au vreo 2 mari...si nu prea lucreaza in paralel la ele. OK...nu vor dura 18 luni ca podul peste Mures a lui Aldesa pe lugoj-deva 3....dar vor dura.

Drumurile noastre POATE;

alecu26

loturile 1 si 2 din cauza lipsei de exeprienta a lui Pizzaroti si Aktor in design&build (suprapus cu problemele Euroconstruct) sigur vor duce loturile in 2017.

Pacat...pentru ca si Pizzaroti si Aktor au castigat de pe pozitii mult in spate in clasament, care ar trebui sa le permita si sa aiba rezerve sa lucreze in superviteza. Dar aparent pun pariu ca incearca smecherii...cum deja a facut Pizzaroti.
Drumurile noastre POATE;

horatiu.cosma

Ce smecherii au incercat cei de la Pizzaroti?

Aiud.dan

#2313
Scuze IONUT am gresit cind am scris si am corectat cu 2016,am incurcat anii...... asta e,invatat cu 2015.......

Aiud.dan

La podul de la Gambas sunt doua foreze si la podul dinspre Decea acum o saptamina era doar una.

horatiu.cosma

Si pe al treilea pod care e stadiul, cel dintre Sancrai si Ciumbrud?

Aiud.dan

Podul dintre Sancrai si Ciumbrud,este pe lotul 2,nici o miscare nu se vede in zona.

horatiu.cosma

Aveam impresia ca pe lotul 3 sunt 3 poduri peste Mures, nu doua. Ai dreptate, mersi.

Aiud.dan

Poduri peste Mures sunt 5,un pod este pe lotul 1,doua pe lorul 2 si doua pe lotul 3

adiarc

A10 , zona Dj Aiud-Ciumbrud , la conexiunea cu acesta..-Tirenna Scavi

spre CIumbrud







spre Aiud





momentan atat...lucrurile au evoluat fata de ultima data cand am trecut pe acolo

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

dr4qul4

Mie mi se pare ca se lucreaza la viteza maxima pe ambele loturi.
Nu uitati ca a fost o iarna lunga si destul de grea, cu foarte multe precipitatii. Greu de avansat.

In urm. 7 luni viteza ar trebui sa fie dubla, si sa vedeti atunci progrese.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

alecu26

cred ca le-a intrat morcovul la TS.
Drumurile noastre POATE;

florin74

Inainte de Pasti sau imediat dupa o sa fac o vizita pe teren cu cei de la TS, poate obtin mai multe info. Oricum, mi-au spus ca incepand din aprilie merita sa facem o vizita pe teren. Oricum, asta e stilul lor, inceputul e mai greu.  :lol:

TibiV

adiarc,
aici autostrada va trece peste DJ107E ?...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

yetiman

Da. A10 Trece peste DJ107E. (Sunt planurile pe prima pagina din acest post)
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu