News:

Video dronă 12.04 A0 Bâcu-Bragadiru / A1-DN6.
S-a deschis A0 între DN5 și DN4!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

adi

hopa... au inceput astia sa isi faca incalzirea ? super!!

cezar-mario2012

 Eu nu înțeleg ce vor sa facă acolo,  bine văd ca fac un fel de pod din tuburi. Dar vine iarna si Muresul v-a îngheța, sau o sa facă sloiuri și acel pod este propice pentru un pod de gheață si Muresul se va revarsa.

Danny550394

Lotul 4 Sebes-Turda





Pe restul lotului cateva decopertari si se lucra la drumul tehnologic.

nicolaem

Quote from: cezar-mario2012 on October 21, 2014, 03:39:22 PM
Eu nu înțeleg ce vor sa facă acolo,  bine văd ca fac un fel de pod din tuburi. Dar vine iarna si Muresul v-a îngheța, sau o sa facă sloiuri și acel pod este propice pentru un pod de gheață si Muresul se va revarsa.

putin probabil pana la jumatea lunii decembrie sa fie atatea zile consecutive de ger incat sa inghete Muresul. Sa speram ca acel pod va fi folosit la maxim in urmatoarea luna, o luna jumate chiar.

sunt destul de increzator ca o sa avem sapt asta decizie fainala la cel putin unul din loturile 1,2. ambele sunt in "amanarea pronuntarii"

alecu26

probabil, dupa spusele lui rin tin tin, pe lotul 3, acolo va fi o combinatie de pod de pontoane cu acel pod de tuburi. Nu cred ca se poate gandi cineva in mod serios  sa faca pod de tuburi acolo. In aceste luni (sept-oct), Muresul este cam la minimul anual....deci e foarte inselator nivelul.
Drumurile noastre POATE;

adiarc

multumim Danny pt poze
asadar se pare ca unul dintre subcontractori este Straco , judecand dupa acele betoniere
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

adi

NEWSSSSSSSSS


Ora estimata: 09:00
Complet: S8 Completul 1 recurs NCPC
Tip solutie: Nefondat
Solutia pe scurt: Cu majoritate: Respinge plângerea ca neîntemeiată. Definitivă. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 22.10.2014. Cu opinie separată: Admite plângerea. Anulează Decizia atacată. Obligă Autoritatea Contractantă la continuarea procedurii prin reanalizarea ofertelor. Definitivă. Pronunţată în şedinţă publică.
Document: Opinie separată    22.10.2014

adiarc

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

adi

nu mai stiu sigur, dar a fost o reevaluare nu? si a fost desemnat AKTOR? in locu'  la ALTII?

horeaa

^^ eu asa as lua-o dar inca is precaut pana nu explica cineva mai din domeniu ce inseamna exact? florin, help ! :)

florin74

#1495
Se poate semna. AKTOR are liber. Dar formularea te baga in ceata, cu opinia separata. A fost 2 la 1. Cel cu opinia separata dorea reintorcerea la CNADNR si reevaluarea ofertei consortiului fara numar

adi


Ionut

#1497
Telenovela incheiata, deci, pe lotul 2?
Pot trece atribuit la status? (Adica nu mai sunt cai de atac.)

florin74

DA. Nu stiu daca mai pot sa introduca o contestatie in anulare, dar si daca o introduc sansele sunt cvasinule.

nicolaem

faptul ca un judecator din 3 a vrut sa faca opinie separata nu prea are valoare juridica. sa vedem acum cat de repede sa misca CNADNR cu semnarea