News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

trifuhoria

prin cultura de nap:) (sfecta)








trifuhoria

organizarea de santier:
wvcadycu atena e BIG BROTHER...asa au zis..ca sunt urmariti de conducere:








trifuhoria

deseara plec la mare pentru o saptamana, iar luni 4 aug merg pana la dej, cu intoarcere  pe 8-9 aug. Va tin la curent

dr4qul4

In  sfarsit s-a inceput si aici. Sper sa se miste repede.
Big like pt poze.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Ionut

Grozav, multumim de vesti! BIG LIKE, Horia!
Presimt o filmare cum vine cam intr-o luna. :D

Nu consumati toti banii pe prostii la mare, lasati acolo 50-100 RON pentru o contributie la filmari! :p
:cheers:

alexV

#1130
felicitari horia. am facut si eu 4 poze sambata dar nu le mai pun ca sunt acelasi lucru. doar ca eu am fost pe drum asfaltat de la giratoriu kaufland pana la santier... acolo am gasit buldozerul in pozita corecta  :lol:



LE: Ionut, asta e singurul punct de pe A10 unde se luceaza momentan... Ar fi un zbor de admirat frumusetile patriei doar.

Ionut

Pai ziceam de un zbor cam peste o luna. :)
Merci de pozele de pe feroviar! :cheers:

Presimt ca vin niste numiri noi de Cavaleri. :D

adiarc

 Horia   big cheers......:cheers:
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

rocklee


north

Quote from: trifuhoria on July 27, 2014, 02:10:35 PM
prin cultura de nap:) (sfecta)

Mulţumim pentru poze!
Pentru acuratete insa, nap != sfecla :)

FTR, suntem sigur ca au inceput lucrari la autostrada efectiv si nu doar la organizarea de santier + drumuri de acces la acestea?
Conform proiectului, zona in care se vad lucrari ar putea avea cel mult rampele de acces (in fine, mai mult decat rampe, "miniautostrada de legatura") pe directia Turda - Zalau, dar coroborand cu atentie pozele, proiectul si imaginile din google maps / street view se poate concluziona ca se lucreaza in fapt la organizare (? sau nu ?)
Două drumuri paralele nu formează neapărat o autostradă.
Atlanta freeways at night * Vordhosbn * Centură * Autobahn * Happy cycling

dan_c

Quote from: cutter on July 25, 2014, 10:40:58 AM
Tot astăzi s-au lansat și licitațiile pentru supervizare pe cele 4 loturi Sebeș-Turda. Documentația pare vizată din aprilie 2014, de ce le-o fi luat atît s-o pună pe SEAP?!

In sfarsit s-a afisat pe site-l CNADNR licitatia pt  '' Supervizare autostrada Sebes Turda ''

http://www.cnadnr.ro/proiect_pcd.php?id=771
http://www.cnadnr.ro/proiect_pcd.php?id=772
http://www.cnadnr.ro/proiect_pcd.php?id=773
http://www.cnadnr.ro/proiect_pcd.php?id=774

Din pacate avem de asteptat pana pe 09.09.2014




adiarc

lucrarile se pot desfasura fara probleme si in absenta , initiala , a supervizarii
s-a intamplat deja pe destule loturi
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

elion

#1137
Se pare că au început lucrările şi pe lotul 3 în zona Mirăslău (podul peste Mureş), dar nu se observă din DN1.

nicolaem

Quote from: trifuhoria on July 27, 2014, 02:12:04 PM
organizarea de santier:
wvcadycu atena e BIG BROTHER...asa au zis..ca sunt urmariti de conducere:


ca sa mai si zambim....
ce mai stiti de Baiazid? :d
stiti voi la ce ma refer vazand poza de mai sus..

vancouver

Baiazid urmareste acest forum si cu siguranta este incantat ca au inceput lucrarile, in ciuda pronosticului lui nefavorabil.
Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitești. Prioritate zero virgulă zero: A0 centura București. Importante: A7 Ploiești - Bacău - Pașcani - Suceava; A13 Sibiu - Brașov - Onești - Adjud; A3 Cluj - Oradea; A3 Ploiești - Brașov; A12 Pitești - Craiova; A8 Pașcani - Iași; A4 Constanța - Vama Veche. Toate NUMAI SI NUMAI cu fonduri europene. Un NU categoric oricărei forme de taxare la km pe autostrăzi.