News:

.

Main Menu

Ghicește drumul

Started by bogdymol, March 12, 2013, 10:50:13 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

pasadia

#1500
Pun eu una mai grea: un DJ ce leaga 2 localitati mici (sub 50.000 de locuitori). Limita de judet e intr-o padure faina toamna:





Mai apoi DJ trece pe langa niste lacuri cunoscute pescarilor zonei:






Din acest DN se desprinde un DC fain (si recent) asfaltat care duce spre aceste frumuseti:









Gendan


Vice33

Seamana cu Cheile Nerei, dar nu bag mana in foc...

GDPR

DJ 131 si Cheile Varghisului.

pasadia

@adrian rosca: Incep sa cred ca tu te-ai plimbat peste tot. ;)

Baltile sunt cele de la Sanpaul, zona e superba in toamna, cam pe la mijloc de octombrie.

dr4qul4

chiar a fost peste tot. Are pe panoramio mai multe poze din locuri izolate decat are Rocklee pe A1 :))
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

GDPR

Apropo de asta, la ultima iesire in Buila, parcam noi masina langa schitul Pahomie si incepem sa ne echipam de traseu. Era duminica dimineata. Taman atunci trece pe langa noi o calugarita si ne intreaba daca mergem la liturghie la schitul Patrunsa la parintele nustiucare. Ii spunem ca noi vrem sa urcam pe munte, etc, la care ea raspunde: "daca nu mergeti la liturghie, atunci ati venit degeaba pana aici!". No comment si Doamne iarta-ma!

dr4qul4

trebuia sa-i raspunzi ca te-ai dus acolo pentru tine, nu pentru parinte.
Unii se simt bine stand la coada in ploaie la moaste, altii merg zeci de ore cu rucsacul in spate, altii prin noroaie pentru cateva poze. Fiecare cu bucuriile lui. Nici unii nici altii nu tb judecati.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

bobleeswagger

#1508
Asa ca de 2018 :D Pe unde credeti ca ma aflam?

vladb


bobleeswagger

#1510
Rece... Pacat ca mi.a stricat calitatea pozei ca daca te uitai la poza originala iti puteai da seama in ce tara sunt doar din semnele de circulatie... Ce pot sa spun e ca eram aproape de granita.

Europiu

The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

bobleeswagger

Da :D In general o luam pe bab3 passau dar am zis sa mai schimb si sa vin pe salzburg sa vad cum e. Nu am regretat, chiar a fost mult mai frumoasa si interesanta aceasta ruta :)

__dir


Europiu

The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).